Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Black Caps przegrali swój pierwszy test krykieta z Anglią na stadionie Lords pięcioma bramkami

Pierwszy test w Lorde: Nowa Zelandia 132 i 285 Zaginiony Anglia 141 279-5 (J Root 115 nie wyszedł, B Stokes 54, B Foakes 32 nie wyszedł; K Jamieson 4-79).

Czarne czapki muszą teraz wygrać dwa pozostałe testy, aby uchwycić swoją serię przeciwko Anglii, po tym, jak mieli „duże nadzieje” na rozpoczęcie od miażdżącego zwycięstwa.

Gospodarze prowadzili 1:0 w trzech seriach testowych dzięki wygranej z pięcioma bramkami w Lords w niedzielę wieczorem (czasu nowozelandzkiego).

Wznawiając stan 216-5, Anglia osiągnęła swój 277. gol w drugiej rundzie w nieco ponad godzinę, gdy Joe Root strzelił pierwszy wiek swoich drugich rund w swojej karierze testowej.

Spark Sport

Porażka, brak decydującej piłki i kontuzja oznaczały dla Colina de Grandôme pamiętny dzień.

Root, który został usunięty z opaski kapitana po przegranej serii wyjazdowej z Australią i Indiami Zachodnimi, przekroczył w swojej karierze 10 000 przejazdów testowych, kiedy podniósł ciężar i nie skończył 115, podczas gdy Ben Voakes był niepokonany w wieku 32 lat, gdy połączyli się. za szóstą nieprzerwaną spółkę wicket o wartości 120.

Czytaj więcej:
* Podsumowanie: Czarne puchary kontra Anglia – pierwszy test w Lords, dzień 4
* Daryl Mitchell wyobraża sobie szanse Czarnych Pucharów na pierwsze zwycięstwo testowe nad Anglią
* Colin de Grandôme odszedł z testu lordów po Dniu Terroru za czarne puchary przeciwko Anglii

„Dzisiaj przyjechaliśmy tutaj z dużymi nadziejami i myśleliśmy, że może być pomoc z góry [weather conditions] Kapitan Nowej Zelandii Ken Williamson powiedział Sky Sports UK wkrótce po zakończeniu testu.

Goście desperacko pragnęli szybkiego przełomu, aby dostać się do kiepskiej pozycji na ogonach Anglii, ale swingersi i Walders nie byli w stanie uzyskać żadnej pomocy od starej piłki w ponury londyński poranek, a Williamson nie wezwał spinnera Ajaza Patel. .

READ  Turystyka przyjazdowa i wyjazdowa w Katarze nabrała rozpędu

Nowa Zelandia od początku miała duże kłopoty, spadając do 12-4 w swojej pierwszej rundzie w pierwszej godzinie dnia otwarcia, ale odbijając piłkę, a kiedy Daryl Mitchell i Tom Blondel ustawili 195 na piątą bramkę w drugiej bramce gości. w rundzie szukali właściwej ścieżki, aby ustalić środkowego zwycięzcę.

Ale Nowa Zelandia straciła ostatnie sześć bramek tylko 34 rzutami, pozostawiając Anglię rozsądnym celem, gdy warunki odbijania były dobre.

Anglia, Joe Root, świętuje po zdobyciu gola w zwycięskich przejazdach, podczas gdy Ben Foakes patrzy w czwartym dniu pierwszego testu przeciwko Nowej Zelandii na stadionie Lords.

Stu Forster / Getty Images

Anglia, Joe Root, świętuje po zdobyciu gola w zwycięskich przejazdach, podczas gdy Ben Foakes patrzy w czwartym dniu pierwszego testu przeciwko Nowej Zelandii na stadionie Lords.

Kyle Jamieson ponownie strzelił zwycięskiego gola trzema bramkami na początku, ale Anglia miała ogromne opóźnienie, gdy nowy kapitan Ben Stokes rzucił bez piłki Colin de Grandhomme. Dodał kolejne 53 rzuty, zanim Root przejął prowadzenie gospodarzy do domu.

„Gra cały czas zmieniała kierunek i płynęła” – powiedział Williamson.

„Widzieliśmy, jak ciężko było, gdy piłka była twarda, a potem się zmieniła. To był świetny krykiet, który wykonał niesamowite zwroty od niesamowitego gracza, aby przejść przez linię frontu – pełne uznanie dla Anglii. „

„Chodzi o szybkie poruszanie się do przodu i branie lekcji. Zawsze jest tak wiele do przodu.”

Było to dopiero drugie zwycięstwo w 18 angielskich testach i zapewniło nowemu trenerowi Brendonowi McCollumowi, byłemu kapitanowi Black Cup, doskonały początek nowej pracy.

Drugi test rozpoczyna się w Trent Bridge w Nottingham w piątek wieczorem (czasu nowozelandzkiego).

wielka chwila

Przez 10 sekund Nowa Zelandia radośnie rozważała rychłe zwycięstwo, gdy Stokes odszedł trzeciego dnia po brzydkim strzale, który spowodował jego zwolnienie.

Ale przekroczenie mety przez De Grandhomme oznaczało, że Stokes nie wyszedł, i chociaż jego następny 53 przejazd był szaloną jazdą, mieli z powrotem Anglię w rywalizacji, a kiedy w końcu opuścił, Root się ukrywał, piłka i bramka rzadko były niepokojące. .

Joe Root z Anglii (po lewej) i Ben Fox przyjmują gratulacje Nowozelandczyka Kena Williamsona za wygranie pięciu bramek w czwartym dniu pierwszego testu.

Kirsty Wigglesworth/AFP

Joe Root z Anglii (po lewej) i Ben Fox przyjmują gratulacje Nowozelandczyka Kena Williamsona za wygranie pięciu bramek w czwartym dniu pierwszego testu.

Lepiej z nietoperzami

Root krążył na początku swoich drugich rund, jak wszystkie wysokiej rangi nietoperze, które robiła we wczesnych dniach.

Ale z Jonny Bairstow, a następnie Stokes śmiałym podejściem do pościgu, usunięty kapitan był w stanie wspiąć się na górę rundy. Po wejściu 31-latek był w stanie spokojnie poprowadzić Anglię do domu, osiągając dwa znaczące osiągnięcia – wiek testowy i 10 000 przebiegów testowych – w tej samej chwili.

Kyle Jamison zrobił wszystko, co w jego mocy, aby przechylić mecz na korzyść Nowej Zelandii.

Mike Hewitt/Getty Images

Kyle Jamison zrobił wszystko, co w jego mocy, aby przechylić mecz na korzyść Nowej Zelandii.

Lepiej z piłką

Nowicjusz Matthew Potts okazał się trudny do opanowania dla Nowozelandczyków, prowadząc w meczu 7-68, a kilku Nowozelandczyków spędziło wystarczająco dużo czasu w środku przeciwko niemu, aby mieć pewność, że udało im się to przed drugim testem.

Kyle Jamieson (6-99) wrócił z kilku mieszanych występów latem i pokazał, że jego decyzja, by nie szukać miejsca w IPL, wygląda bardzo satysfakcjonująco.

Wielkie zdjęcie

Obrona tytułu Nowej Zelandii w Trial Championships dobiegła końca.

Może nie jest to arytmetyka, ale czwarta porażka w testach w sześciu meczach byłaby ogromną przeszkodą do pokonania, nawet jeśli wygraliby serię zwycięstwami w Nottingham i Leeds.