Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

biznes |  Ekonomista

biznes | Ekonomista

Posłuchaj tej historii

Ciesz się większą ilością dźwięku i podcastów iOS lub Android.

Nominuj Joe Biden Jerome Powell na drugą kadencję jako przewodniczący Rezerwy Federalnej. Lewicowi Demokraci starali się usunąć Powella z urzędu. Elizabeth Warren, ognista senatorka, nazwała go „niebezpiecznym człowiekiem” ze względu na jego wcześniejsze poparcie dla finansowej deregulacji. Ich preferowany kandydat na najwyższe stanowisko w banku centralnym, Lyle Brainard, został awansowany na wiceprezesa. Może to skutkować pewnymi różnicami opinii na temat regulacji bankowych i polityki Fed skoncentrowanej na zmianach klimatycznych; Pani Brainard chce więcej obu.

Ceny w Ameryce były w październiku o 5% wyższe niż rok temu, według wskaźnika Personal Consumption Expenditure Index, który Rezerwa Federalna wykorzystuje do pomiaru. inflacja. Po wyłączeniu żywności i energii ceny wzrosły o 4,1%, co stanowi ponad dwukrotność długoterminowego celu inflacyjnego Fed wynoszącego 2%. I obie miary są wyższe niż we wrześniu. Żaden z nich nie był bardzo wysoki w żadnym momencie w ciągu ostatnich trzech dekad.

Nowa Zelandia Bank centralny podniósł referencyjną stopę procentową o ćwierć punktu procentowego do 0,75%. Był to drugi wzrost od wielu miesięcy, przy czym więcej oczekiwano, biorąc pod uwagę kwitnącą gospodarkę i rosnący rynek mieszkaniowy.

Pod presją rosnących cen benzyny Biały Dom zapowiedział interwencję rynki ropy naftowej Poprzez uwolnienie 50 milionów baryłek US Strategic Petroleum Reserve w nadziei, że dodatkowa podaż obniży ceny. Dzięki skoordynowanym wysiłkom Wielka Brytania, Indie, Japonia i Korea Południowa produkują ropę, a Chiny „również mogą zrobić więcej”. Niektórzy kwestionują, czy dodatkowe 50 milionów baryłek w Ameryce, co odpowiada mniej niż trzydniowemu zużyciu ropy w Ameryce, wystarczy.

KKR, prywatna spółka akcyjna, złożyła ofertę o wartości 33 miliardów euro (37 miliardów dolarów). Telekomunikacja Włochy, co może być największą transakcją typu „wszystko w jednym” w Europie. Odziedziczony włoski operator telekomunikacyjny jest sparaliżowany długiem, co utrudnia rozwój szerokopasmowego internetu w tym kraju. Jeśli rada dyrektorów zatwierdzi przejęcie, rząd zdecyduje, czy jest to w interesie narodowym i czy powinno się zezwolić na kontynuację.

interwencja rządu

ten lir turecki Ponownie spadł w stosunku do dolara, euro i innych walut, po czym nieco odreagował. Ostatni handel monetą jest najgorszy od dziesięcioleci, a jego roczna strata wynosi do tej pory 40%. Porażka nasiliła się, gdy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan bronił obniżek stóp procentowych, mimo że inflacja była bliska 20%. Erdogan zwiększył presję na nominalnie niezależny bank centralny, aby obniżył stopy procentowe – od września stracił cztery punkty procentowe swojej głównej stopy – pomimo zacieśniania polityki pieniężnej na całym świecie.

Powiększenie Kurs akcji spada, po tym jak ostatnie wyniki notują kolejne spowolnienie sprzedaży. Przychody za trzy miesiące zakończone 31 października wzrosły o 35% rok do roku, w porównaniu z 54% w poprzednim kwartale i 367% w tym samym kwartale ubiegłego roku. Firma zmaga się z rosnącą konkurencją w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wideokonferencje, przy mniejszej liczbie pracowników pracujących zdalnie.

Niebezpieczeństwa zbytniego obiecywania

Cena akcji Paytm Dochodzi do siebie po katastrofie gwarantowanie. Pomimo wsparcia SoftBanku, Ant Group i Alibaba w niecierpliwie oczekiwanym obrocie, akcje indyjskiego fintechu spadły o 27% w pierwszym dniu handlu w Bombaju, ponieważ inwestorzy ocenili cenę kupna jako zbyt wysoką. Zmniejszyła się o 13% drugiego dnia przed odtworzeniem gruntu.

Federalna ława przysięgłych w Ohio stwierdziła, że CVSA za rozprzestrzenianie się odpowiadały Walgreens i Walmart opioidowe leki przeciwbólowe, który spowodował dziesiątki tysięcy śmiertelnego przedawkowania w Ameryce. To orzeczenie było pierwszym przypadkiem, w którym sprzedawcy drogerii zostali pociągnięci do odpowiedzialności za przyczynienie się do kryzysu opioidowego i mogą otworzyć drzwi do dalszych sporów sądowych.

Elektronika Samsung Taylor, miasto w Teksasie, które graniczy z Austin, wybrało tę lokalizację na swoją nową fabrykę chipów o wartości 17 miliardów dolarów. Stolica stanu przyciąga coraz więcej miejsc pracy związanych z technologiami. Tesla buduje w Austin nową fabrykę samochodów o wartości 1 miliarda dolarów.

Ericsson zgodził się zapłacić 6,2 miliarda dolarów za Phung, firma zajmująca się komunikacją w chmurze, która na przełomie wieków pomogła pionierowi w komunikacji głosowej przez Internet. Było to jak dotąd największe przejęcie szwedzkiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego.

Uber wkroczył w rozwijającą się branżę świadczenia usług konopie indyjskie (tam, gdzie jest to legalne), uruchamiając usługę w Ontario, dzięki której klienci mogą zamówić marihuanę i odebrać ją z apteki w ciągu godziny. Zamówienia są składane za pośrednictwem aplikacji Uber Eats, która jest idealna dla subskrybentów premium z pudełkiem przekąsek.

Jako pewny znak skutków inflacji, drzewo dolara, jedna z ostatnich sieci detalicznych w Ameryce, która już sprzedaje towary za dolara, powiedziała, że ​​zwiększy większość swoich cen o 25%, do 1,25 dolara.

Ten artykuł pojawił się w tym tygodniu w dziale Świat wydania drukowanego pod nagłówkiem „Biznes”

READ  Mondi pakuje ziemniaki w wielokrotnie nagradzaną papierową torbę z bio-powłoką