Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Biologiczny „wiek mózgu” może pomóc utorować drogę bardziej spersonalizowanej medycynie

Biologiczny „wiek mózgu” może pomóc utorować drogę bardziej spersonalizowanej medycynie

Wiek to naprawdę tylko liczba — a lekarze są zgodni. Według badań opublikowanych w czasopiśmie, nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które wykorzystuje obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego do oceny „biologicznego wieku mózgu”, wydaje się lepiej odzwierciedlać stan poznawczy danej osoby niż jej rzeczywisty „chronologiczny wiek mózgu”. Obrady Narodowej Akademii Nauk [1].

„Ludzie starzeją się w różnym tempie, podobnie jak rodzaje tkanek w ciele. Wiemy to potocznie, kiedy mówimy:„ Taki a taki ma 40 lat, ale wygląda na 30. To samo dotyczy mózgu ”. ” on mówi. Andrzej Iremadiunkt w USC Leonard Davis School of Gerontology i korespondent, autor badań, V Informacja prasowa z USC. „Mózg 40-latka może wyglądać na „mały” jak mózg 30-latka lub „duży” jak mózg 60-latka”.

Gdy rezonans magnetyczny wykazuje dużą różnicę między wiekiem biologicznym a wiekiem chronologicznym mózgu, pacjenci mogą być bardziej narażeni na rozwój chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, niż ich rówieśnicy, których „wiek mózgu” bardziej odzwierciedla wiek chronologiczny.

Chociaż ten związek nie jest zaskoczeniem, naukowcy i klinicyści od dawna zmagają się z identyfikacją pewnych biomarkerów anatomii mózgu, które korelują ze starzeniem się i spadkiem funkcji poznawczych na skanach MRI. W tym miejscu pojawiają się możliwości sztucznej inteligencji.

Nasze badanie wykorzystuje moc głębokiego uczenia się, aby identyfikować starzejące się regiony mózgu w sposób odwracający spadek funkcji poznawczych, który może prowadzić do choroby Alzheimera” – mówi Irimia. Mówi.

READ  Leczenie chirurgiczne samoistnego krwotoku śródczaszkowego u chorego na hemofilię A w kraju o ograniczonych zasobach