Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bezpłatna wersja próbna Apple Music skrócona z trzech do jednego miesiąca w niektórych krajach

Trzymiesięczny bezpłatny okres próbny Apple dla nowych użytkowników jest ofertą długoterminową od lat. Jednak ostatnio Cupertino skróciło to do jednego miesiąca w niektórych krajach, w tym w USA, Kanadzie, Australii, Japonii i Wielkiej Brytanii. W niektórych innych.

Ten ruch nie ma wpływu na ograniczony sześciomiesięczny program próbny przyznawany przez ograniczony czas przy zakupie niektórych urządzeń Apple, takich jak AirPods, HomePod mini i niektóre produkty Beats. Miesięczne stawki za subskrypcję również wydają się na razie nienaruszone. Indywidualny plan Apple Music nadal kosztuje 9,99 USD (4,99 USD dla studentów), a 5-osobowy plan rodzinny to 14,99 USD. Dostępny jest również nowszy Apple Music Voice Plan, który zapewnia ograniczony dostęp do niektórych katalogów muzycznych za pośrednictwem głosu i Siri, bez dźwięku przestrzennego lub bezstratnego za 4,99 USD miesięcznie.

Nie jesteśmy do końca pewni, co motywowało cichą redukcję prób, ale być może Apple bada sposoby potencjalnego zmniejszenia ogromnej przepaści między nim a Spotify, który pozostaje tytanem udziału w rynku strumieniowego przesyłania muzyki. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to sprzeczne z intuicją, krótszy ogólny system próbny może otworzyć przestrzeń do eksperymentowania z interesującymi i potencjalnie atrakcyjnymi ofertami stron trzecich dla Apple – w pewien sposób zbliżając jego program próbny do Spotify. Ten ostatni technicznie oferuje również miesięczny bezpłatny okres próbny Premium dla nowych użytkowników poza bezpłatnym poziomem opartym na reklamach. Jednak w Stanach Zjednoczonych i niektórych innych krajach Spotify prowadzi ograniczone dwumiesięczne kampanie próbne, a płacenie za Premium przez PayPal może zapewnić trzy miesiące za darmo. Musimy tylko poczekać i zobaczyć, czy Cupertino wyjdzie z własnymi kreatywnymi ofertami.

Źródło | Przez