Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bernie Ecclestone doradził Lewisowi Hamiltonowi, aby opuścił Formułę 1 po kontrowersji, która miała miejsce pod koniec sezonu

Były dyrektor generalny Formuły 1, Bernie Ecclestone, uważa, że ​​Lewis Hamilton wycofa się z wyścigów z powodu rozczarowania Utrata tytułu mistrza świata w dramatycznym finale sezonu Na Grand Prix Abu Zabi.

Hamilton boleśnie odmówił rekordowego ósmego tytułu mistrza świata po tym, jak został wyprzedzony przez Maxa Verstappena na ostatnim okrążeniu, aby wygrać swoje pierwsze mistrzostwo Formuły 1.

Zwycięstwo było kontrowersyjne po dyrektorze wyścigu FIA Michaelu Massey Był mocno krytykowany za interpretację przepisów Dotyczy samochodów owiniętych w warunkach samochodu bezpieczeństwa na etapach przestoju.

Decyzja, aby pozwolić samochodom otaczającym, oddzielającym Hamiltona i Verstappena, przekazać samochód bezpieczeństwa przed powrotem do boksów, była kontrowersyjna, a Mercedes złożył dwa odwołania, zanim zdecydował się umorzyć sprawę.

Czytaj więcej:
* Max Verstappen udostępnił do świtu po wygranej F1
* „Grand Theft Auto”: zrzut mediów w Wielkiej Brytanii w F1, gdy Lewis Hamilton „ukradł” mistrzostwo świata Maxa Verstappena
* Max Verstappen jest mistrzem Formuły 1, ale trwa długotrwała i chaotyczna bitwa prawna, zamiar odwołania się flagi Mercedesa

Ecclestone nie wierzy, że Hamilton powróci w sezonie 2022, który rozpocznie się w Bahrajnie w marcu.

„Nie sądzę, że wróci, myślę, że nie będzie ścigał się w przyszłym roku” – powiedział Ecclestone Blake’owi.

Lewis Hamilton miał przygnębioną sylwetkę po Grand Prix F1 w Abu Zabi.

Brian Lennon / Getty Images

Lewis Hamilton miał przygnębioną sylwetkę po Grand Prix F1 w Abu Zabi.

„Jego rozczarowanie w Abu Dhabi było zbyt wielkie i rozumiem go. Teraz, związany z Michaelem Schumacherem w siedmiu tytułach, nadszedł dla niego idealny czas, aby spełnić swoje marzenie i zostać przedsiębiorcą modowym”.

Jeśli Hamilton powróci na tor, aby spróbować odzyskać tytuł mistrza świata, Ecclestone wierzy, że Brytyjczyk może mieć trudności z kontynuacją swojej niedawnej dominacji w tym sporcie.

„Lewis może przegrać dopiero w 2022 roku” – powiedział Ecclestone. „Kto wie, w jaki sposób nowe samochody zresetują pole? Z Georgem Russellem miałby ambitnego kolegę z zespołu, do którego, nawiasem mówiąc, nie jestem tak przekonany jak wielu ekspertów.

READ  Rugby Championship: All Blacks wprowadzają zmiany w rewanżu Springboks

„A potem nie zapomnij o Verstappenie. Wraz z nim Hamilton po tylu latach znalazł sobie równego przeciwnika”.