Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

A Person fills fuel at a petrol pump in Liverpool

Benzyna osiąga najwyższą cenę od prawie ośmiu lat po ostatnim miesięcznym wzroście pomp | Wiadomości biznesowe

Benzyna osiągnęła najwyższą cenę od prawie ośmiu lat po ośmiu kolejnych miesiącach wzrostu pomp, według danych RAC.

Organizacja przemysłu motoryzacyjnego przewidziała, że ​​rosnące rachunki za paliwo, napędzane rosnącymi kosztami ropy, mogą przyspieszyć przejście na pojazdy elektryczne.

Według danych RAC, litr benzyny bezołowiowej wzrósł w czerwcu o 2,7 punktu ze 129,52 pensa do 132,19 pensa – najdroższej ceny od października 2013 roku, kiedy osiągnął poziom 132,28 pensa.

obrazek:
Miesiąc czerwiec był świadkiem ósmego z rzędu miesięcznego wzrostu cen pomp

Tymczasem cena oleju napędowego wzrosła w ciągu miesiąca o 2,5 pensa ze 131,79 pensa do 134,32 pensa, osiągając najwyższą cenę od dwóch lat.

Podwyżka cen oznacza, że ​​koszt napełnienia 55-litrowego samochodu rodzinnego wzrósł o 10 funtów od listopada zeszłego roku, kiedy litr kosztował 114,12 pensa.

Sam czerwcowy rajd dodał 1,50 funta do czołgu bezołowiowego, a koszt wzrósł do 72,70 funtów.

Średni koszt pełnego napełnienia oleju napędowego wynosi obecnie 73,88 GBP – co oznacza wzrost o 1,40 GBP miesięcznie.

Średnia cena benzyny bezołowiowej w czterech największych supermarketach w kraju wynosi obecnie 128,17 pensa po wzroście o 3,3 pensa w ciągu miesiąca.

Diesel 130,25 pensów po wzroście o 2,91 pensów.

To sprawia, że ​​zbiornik paliwa w supermarkecie jest średnio o 2,20 funta tańszy niż inne zbiorniki na frontowych polach.

Ceny pomp w czerwcu były napędzane przez 10% wzrost cen ropy, który spowodował wzrost ceny baryłki z 69,37 USD do 76,12 USD na koniec miesiąca, zwiększając hurtowy koszt benzyny i oleju napędowego.

Subskrybuj codzienny podcast na Podcast AppleA podcast googleA spotifyA Głośnik

Simon Williams z RAC powiedział: „Czerwiec okazał się szokującym miesiącem dla kierowców, nie tylko ósmym z rzędu comiesięcznym wzrostem liczby pomp, ale także powrotem do 132 pensów za litr benzyny – coś, czego nie widzieliśmy od października 2013 roku.

READ  FTSE 100 łamie 7000 po raz pierwszy od pandemii - aktualizacje na żywo

„A jeśli podwyżka kosztów litra o 18 pensów w ciągu ośmiu miesięcy nie jest wystarczająco zła, trudno zauważyć, że podwyżki dobiegają końca, ponieważ cena ropy wydaje się rosnąć, z dodatkiem 6 USD za baryłkę w samym czerwcu.

„W porównaniu z ubiegłym rokiem cena ropy wzrosła o 35 dolarów. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że niektórzy analitycy spodziewają się deficytu ropy do końca roku, co może oznaczać nieubłagany wzrost cen w nadchodzących miesiącach.

„Jeśli ropa, a co za tym idzie ceny paliw, będą nadal rosły, może to skończyć się zbyt wysokimi kosztami milionów ludzi w okresie letnim w Wielkiej Brytanii”.