Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Bayern Monachium podkreśla znaczenie Roberta Lewandowskiego

Ciekawe z punktu widzenia ruchu napastników z najwyższej półki będzie letnie okno transferowe w 2022 roku. Spekulacje na temat przyszłości niektórych z najlepszych napastników Europy już się rozpoczęły. Bayern Monachium może odegrać kluczową rolę w zabawnej trasie napastników po Europie.

Bawarski klub zajmuje obecnie dziewiąte miejsce na świecie. Robert Lewandowski przez ostatnie trzy sezony strzelał w niesamowitym tempie. Pomimo obecności Lewandowskiego w kadrze, Recordmeister jest związany z Erlingiem Haalandem od czasu, gdy Hasan Salihamidzic publicznie ogłosił swoje zainteresowanie napastnikiem Borussii Dortmund.

Status kontraktu Lewandowskiego dodaje więcej paliwa do spekulacji na temat letniego transferu napastników. Dla polskiego napastnika po obecnej umowie zostało tylko 18 miesięcy. Die Roten nie rozpoczął jeszcze z nim rozmów o nowym kontrakcie. Tymczasem 33-letni napastnik został powiązany z przejściem do Realu Madryt.

Choć nie mówi się o kontrakcie z Lewandowskim, hierarchia Bayernu mówi wszystko dobrze o polskim napastniku. W rozmowie z Bild am Sonntag (przez Sky Sports), prezes klubu Herbert Hainer złożył hołd Lewandowskiemu i pozostawił napastnikowi otwarte drzwi do zakończenia kariery w Bawarii.

„Będę szczęśliwy, jeśli zakończy z nami swoją karierę”.

„Robert wie, że ja i wszyscy odpowiedzialni bardzo go doceniamy, tak często mu mówiłem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że go mamy, ponieważ gwarantuje absolutny gol, najlepszego napastnika na świecie. „

Według wcześniejszych doniesień w Niemczech, Bayern ma rozpocząć rozmowy o kontrakcie z napastnikiem w 2022 roku. Przerwa zimowa to idealny czas dla Die Rotten na rozpoczęcie rozmów z Bennym Zahavim i przedłużenie kontraktu płodnych strzelców.

Z pewnością będzie pewien sceptycyzm w kwestii przyznawania wysokich zarobków i długich targów graczowi zbliżającemu się do trzydziestki. Biorąc pod uwagę jakość Lewandowskiego i liczbę bramek, które stawia na stole, warto podjąć ryzyko Rekordmeistera.

Komentarze Hainera były idealnie zgrane w czasie, by rozwiać spekulacje na temat Lewandowskiego. Co więcej, agent Haalanda Mino Raiola wyznaczył niedawno Bayern jako jeden z zespołów zainteresowanych norweskim napastnikiem. W takim scenariuszu nakłanianie Lewandowskiego do zakończenia kariery w Bawarii sygnalizuje priorytety klubu na dziewiąte miejsce.

Najbliższe miesiące będą kluczowe dla przyszłości Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Sądząc po komentarzach Hainera, wydaje się pewne, że bawarski klub będzie naciskał na odnowienie. Jednak ramy finansowe nowej umowy muszą pasować do struktury płac klubu. Dla Die Roten nie ma sensu trzymać napastnika, który właśnie strzelił 69 goli w roku kalendarzowym. Na razie komentarze Hainera są pozytywne i wskazują, że klubowi zależy na kontynuacji gry z polskim napastnikiem. Obowiązkiem gracza jest odwzajemnienie swojej przyszłości.