BARDZO SZCZĘŚLIWY DLA WAS: Robert Lewandowski z Polski był zachwycony zwycięstwem Igi Świątek w US Open

Polska gwiazda piłki nożnej Robert Lewandowski złożył hołd Idze Świątek po tym, jak została pierwszą kobietą z kraju, która wygrała US Open w sobotę 10 września.

Iga Świątek pierwszą Polką, która zdobyła tytuł US Open (AP Photo)

Przegląd najważniejszych wydarzeń

• Iga Świątek została pierwszą Polką, która wygrała US Open
  • Świątek Ons pokonał w finale Jabeura w równych setach
  • Był to również trzeci tytuł Wielkiego Szlema Świątka

Wielki Polak Robert Lewandowski w niedzielę oddał hołd Edze Świątek, mówiąc, że był zachwycony uczuciem tenisa po zdobyciu tytułu singla kobiet US Open. Iga Świątek wygrała swój pierwszy tytuł US Open w sobotę na Flushing Meadows, pokonując w finale piątego rozstawionego Onsa Jabeura w setach z rzędu.

Zostań Igą Świątek Jedyna druga tenisistka po Rafaelu Nadalu, która wygrała więcej niż jednego Wielkiego Szlema w sezonie 2022 jako numer jeden na świecie, po zwycięstwie we French Open w US Open. Był to również jej trzeci tytuł Wielkiego Szlema Świątek, ponieważ polska gwiazda potwierdziła swój status najlepszej kobiecej singli.

Świątek zagrała w swoim najlepszym tenisie w secie otwarcia, aby uwolnić inspirującą Anas Jaber, zanim w drugim secie w tie breaku wytężyła nerwy, aby wygrać finał 6-2 7-6 (5) w ciągu 1 godziny 51 minut, aby wygrać mecz. koronę i została pierwszą Polką, która to zrobiła.

Robert Lewandowski zainteresował się mediami społecznościowymi i pochwalił historyczny wyczyn Świątka po tym, jak 21-latek rządził w Nowym Jorku.

– Gratulacje, Iga! Jesteś wspaniałym bohaterem i po raz kolejny udowodniłeś to na większej scenie. Bardzo się cieszę – powiedział Lewandowski.

Iga Świątek doceniła starania Anasa Jabera, gdy tunezyjska gwiazda w dwóch kolejnych turniejach wielkoszlemowych zajęła drugie miejsce po awansie do finału na Wimbledonie. Jabeur był u szczytu w 2022 roku, wygrywając w Madrycie i Berlinie, zanim Elena Rybakina wróciła z spadającej grupy, aby zakończyć swoje nadzieje na tytuł na Wimbledonie.

READ  Le Pen: Prawicowa akcja na rzecz budowy „wielkiej potęgi Europy”

Świątek podkreślił też ogrom bycia gwiazdą tenisa z Polski.

„Dorastając w Polsce, nie jest dla nas pewne, że zostaniemy gwiazdami tenisa” – powiedział Świątek ESPN.

„Kiedy byłem młodszy, logicznie myślałem, że jestem tylko jednym z 40 milionów ludzi w kraju. Jakie jest prawdopodobieństwo, że to ja tam będę? Ciężko pracowałem dzień w dzień”.