Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że najubożsi ludzie w Wielkiej Brytanii mają 40 funtów mniej miesięcznie niż w zeszłym roku

Według danych, które pokazują, jak inflacja uderzyła w najbiedniejszych, najbogatsze gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mają prawie 40 funtów mniej miesięcznie niż rok temu, podczas gdy najbogatsze otrzymały podobną kwotę w tym samym okresie.

Analitycy z Retail Economics stwierdzili, że 20% najbogatszych gospodarstw domowych pobierało w grudniu 36 funtów dochodu uznaniowego miesięcznie w porównaniu z rokiem poprzednim, ponieważ odnotowało rekordowy wzrost zarobków, zrekompensowany wyższymi rachunkami za energię i żywność.

Zróżnicowane bogactwo odnotowane w narzędziu do śledzenia kosztów utrzymania odzwierciedla wyższą stopę inflacji wynoszącą 16,5% dla osób znajdujących się na dole drabiny dochodów, które wydają dwie trzecie swoich dochodów na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność i energia, w porównaniu do 13,3%. . Dla tych na górze, którzy wydają mniej niż połowę.

Richard Lim, dyrektor generalny ds. ekonomii handlu detalicznego, powiedział: „Wciąż istnieje nierówny wpływ na grupy zamożne, a bogaci faktycznie odnotowują wzrost swojej uznaniowej siły nabywczej dzięki rekordowemu wzrostowi zarobków, podczas gdy mniej zamożni odnotowują wzrost wolne środki pieniężne nadgryzione przez inflację.

„Będzie to przebiegało inaczej na całym rynku, przy wielu niższych transakcjach, opóźniając wydatki tam, gdzie to możliwe i całkowicie anulując niektóre zakupy. Tymczasem wydatki na luksus prawdopodobnie pozostaną bardziej odizolowane od wpływu, narażając sprzedawców detalicznych na szczególne ryzyko. Ludzie z klasy średniej.

Lim powiedział, że ludzie z mniejszą ilością gotówki coraz częściej zwracają się do sklepów fizycznych, aby ściśle monitorować wydatki i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z opłatami za dostawę i zwrot.

Dane te są ostatnimi, które ujawniają nieproporcjonalny wpływ rosnących kosztów utrzymania, ponieważ mniej zamożne rodziny wydają większą część swoich dochodów na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak rachunki za żywność i energię, co doświadczyły wysokich stóp inflacji.

READ  Polska szykuje się na protesty przed debatą na temat ustawy o własności mediów zagranicznych

Inflacja w przypadku najprostszych z tych potrzeb może być powyżej średniej, a konsumenci polegają na przedziałach budżetowych supermarketów ponieść ciężar Na przykład od inflacji żywności w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

Średnia całkowita inflacja cen żywności 13,3% w grudniuWedług najnowszych danych z British Retail Consortium.

Ludzie, którzy mają trudności z płaceniem za prąd i gaz, mogą być Zmuszony do przedpłaty licznikówco jest droższe niż zwykłe umowy, w których klient płaci co miesiąc lub poleceniem zapłaty.