Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że bardzo zimne dni zwiększają ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia Wiadomości naukowe i techniczne

Badanie wykazało, że bardzo zimne dni zwiększają ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia Wiadomości naukowe i techniczne

Nowe badanie pokazuje, że ekstremalnie niskie temperatury zwiększają ryzyko śmierci wśród osób z chorobami układu krążenia.

jak mrozy W nocy w większości części Wielkiej Brytanii przyniósł obfite opady śnieguBadanie opublikowane w czasopiśmie Circulation ostrzegło, że osoby z takimi schorzeniami jak arytmie są w grupie zwiększonego ryzyka. Im bardziej surowa staje się pogoda.

Aktualizacje pogody na żywo w Wielkiej Brytanii: najzimniejszy dzień w roku z temperaturą poniżej -15°C

Naukowcy odkryli, że na każde 1000 zgonów z powodu chorób układu krążenia bardzo zimne dni stanowiły dodatkowe dziewięć dni.

Tendencja była mniej wyraźna w dniach ekstremalnych upałów, co odpowiadało za dodatkowe dwa zgony.

jest następny W Wielkiej Brytanii odnotowano temperatury na północ od 40°C Latem, kiedy wzrasta liczba zgonów wśród osób powyżej 65 roku życia Osiągnął najwyższy poziom od 2004 roku.

Wśród rodzajów chorób serca największą liczbę dodatkowych zgonów stwierdzono u osób z niewydolnością serca, z prawie 13 w bardzo zimne dni i prawie trzema w bardzo gorące dni.

Jak przeprowadzono badanie?

Globalne, recenzowane badanie zostało przeprowadzone przez Multi-City, Multi-Country Collaborative Research Network.

Przeanalizowano dane dotyczące ponad 32 milionów zgonów z powodu chorób układu krążenia – głównej przyczyny zgonów na świecie – w 27 krajach na pięciu kontynentach w latach 1979-2019.

Ofiary śmiertelne z najgorętszych i najzimniejszych 2,5% dni dla każdego miasta porównano z ofiarami z dni z „optymalną temperaturą”, zdefiniowaną jako temperatura związana z najniższymi wskaźnikami śmiertelności.

„Jeden na 100 zgonów z przyczyn sercowo-naczyniowych można przypisać dniom z ekstremalnymi temperaturami, a wpływ temperatury był najbardziej wyraźny, gdy spojrzymy na zgony z powodu niewydolności serca” – powiedział współautor badania Haitham Khreisheh z University of Maryland.

„Chociaż nie wiemy dlaczego, można to wytłumaczyć postępującym charakterem niewydolności serca jako choroby, która pozostawia pacjentów podatnych na wpływ temperatury.

READ  Reumatoidalne zapalenie stawów i soda oczyszczona: potencjalne korzyści

„To ważne odkrycie, ponieważ jedna na cztery osoby z niewydolnością serca jest ponownie przyjmowana do szpitala w ciągu 30 dni od wypisu, a tylko 20% pacjentów z niewydolnością serca przeżywa 10 lat po postawieniu diagnozy”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

„To takie desperackie”, mówi unieruchomiony kierowca.

Wyniki pokazują, jak ważne jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym

Naukowcy doszli do wniosku, że potrzeba więcej pracy, aby opracować strategie łagodzenia wpływu ekstremalnych temperatur w obliczu narastających zmian klimatu.

Jedną z sugestii jest wprowadzenie ukierunkowanych systemów ostrzegania i porad dla osób zagrożonych.

„Musimy być na bieżąco z pojawiającymi się zagrożeniami środowiskowymi” – powiedział Barak Al-Ahmad z Uniwersytetu Harvarda.

„Wzywam organizacje kardiologiczne do opublikowania naukowych wskazówek i danych na temat przecięcia się ekstremalnych temperatur ze zdrowiem układu krążenia.

„W takich oświadczeniach możemy udzielić pracownikom służby zdrowia dalszych wskazówek, a także zidentyfikować luki w danych klinicznych i przyszłe priorytety badań”.