Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wskazuje, że czas spędzony przed ekranem jest powiązany z ryzykiem krótkowzroczności u młodych dorosłych | zdrowie

Nowe badanie ujawniło związek między czasem spędzonym przed ekranem a zwiększonym ryzykiem i nasileniem krótkowzroczności lub krótkowzroczności u dzieci i młodych dorosłych.

Wyniki badań zostały opublikowane w The Lancet Digital Health.

Badanie z otwartym dostępem zostało przeprowadzone przez naukowców i ekspertów w dziedzinie zdrowia oczu z Singapuru, Australii, Chin i Wielkiej Brytanii, w tym profesora Roberta Bourne’a z Anglia Ruskin University (ARU).

Autorzy przeanalizowali ponad 3000 badań dotyczących narażenia na inteligentne urządzenia i krótkowzroczność u dzieci i młodych dorosłych w wieku od 3 miesięcy do 33 lat.

Przeczytaj także: Wysokie spożycie kofeiny związane ze zwiększonym ryzykiem oślepiającej choroby oczu: Badanie

Po przeanalizowaniu dostępnych badań i połączeniu ich statystycznie, autorzy wykazali, że wysokie poziomy czasu przed ekranem dla urządzeń inteligentnych, takich jak patrzenie na telefon komórkowy, wiązały się z 30% wyższym ryzykiem krótkowzroczności, a w połączeniu z nadmiernym korzystaniem z komputera, ryzyko to wzrosło do około 80%.

Badania pojawiają się, gdy miliony dzieci na całym świecie spędziły znaczną ilość czasu na metodach nauczania na odległość po zamknięciu szkół z powodu pandemii COVID-19.

Prof. Bourne, profesor okulistyki w Instytucie Badań Wzroku i Oczu Uniwersytetu Anglia Ruskin (ARU), powiedział: „Oczekuje się, że około połowa światowej populacji będzie miała krótkowzroczność do 2050 roku, więc jest to szybko eskalujący problem zdrowotny. najbardziej wyczerpujący do tej pory. W tym przypadku pokazano możliwy związek między czasem spędzonym przed ekranem a krótkowzrocznością u młodych ludzi”.

„Badania te mają miejsce w czasie, gdy nasze dzieci spędzają więcej czasu niż kiedykolwiek, patrząc na ekrany przez dłuższy czas, ze względu na zamknięcie szkół, a pilne badania są wyraźnie potrzebne, aby zrozumieć, w jaki sposób narażenie na urządzenia cyfrowe wpływa na nasze oczy i wzrok” – prof. Bourne dodano.

Profesor Bourne podsumował: „Wiemy również, że ludzie nie doceniają czasu spędzanego przed ekranem, więc przyszłe badania powinny wykorzystywać obiektywne miary, aby uchwycić te informacje”.

READ  Nowa klasa egzoplanet nazwana „Hycean” może wspierać kosmitów

Śledź więcej historii na Portal społecznościowy Facebook & Świergot

Ten artykuł został opublikowany z kanału agencji prasowej bez modyfikacji tekstu.