Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie pokazuje ograniczenia COVID i badania przesiewowe związane z krótkowzrocznością u dzieci | Korona wirus

Naukowcy stwierdzili, że spędzanie większej ilości czasu w pomieszczeniach i na ekranach z powodu ograniczeń Covid może wiązać się ze zwiększonym wskaźnikiem krótkowzroczności u dzieci.

Badanie, które dotyczyło dwóch grup sześcio- i ośmiolatków w Hongkongu, jest ostatnim, które sugeruje, że blokady i inne ograniczenia mogą mieć negatywny wpływ na wzrok: dane od ponad 120 000 dzieci w tym samym wieku w Chiny, Opublikowane na początku tego rokusugerował trzykrotny wzrost częstości występowania krótkowzroczności lub krótkowzroczności w 2020 roku.

Dr Jason Yam z Uniwersytetu Chińskiego Hongkong„Ścisła praca” – taka jak czytanie, pisanie lub oglądanie telewizji – jest uważana za czynnik ryzyka dla krótkowzroczności, powiedział współautor nowego badania, podczas gdy wydłużanie czasu spędzanego na świeżym powietrzu konsekwentnie wykazuje rolę ochronną.

Jednak ograniczenia Covid zatrzymały wiele osób w pomieszczeniach. „W Hongkongu szkoły były zamknięte przez kilka miesięcy, a nawet obiekty rekreacyjne, takie jak place zabaw, boiska sportowe, a nawet obozy na świeżym powietrzu i parki wiejskie zostały zamknięte” – powiedział Yam.

Małe przestrzenie mieszkalne i brak prywatnych przestrzeni zewnętrznych oznaczają, że wiele rodzin nie ma innego wyboru, jak zostać w domu lub pozostać w domu. „To normalne, że więcej czasu spędza się na czytaniu, oglądaniu telewizji lub korzystaniu z komputerów, smartfonów lub innych urządzeń cyfrowych” – dodał.

Pisanie w British Journal of OphthalmologyYam i współpracownicy donieśli, jak zwerbowali jedną grupę uczniów w 2015 r., a drugą między 1 grudnia 2019 r. a 24 stycznia 2020 r., kiedy rozpoczęła się pandemia. Pierwsza grupa była obserwowana po trzech latach, a druga po ośmiu miesiącach.

Oprócz przeprowadzania badań wzroku, zespół zapytał dzieci, ile czasu spędzały na świeżym powietrzu, na ekranach i wykonywaniu innych prac domowych w pobliżu domu.

Wyniki 709 dzieci w grupie Covid i 1084 dzieci w grupie przed Covid ujawniły, że krótkowzroczność była częstsza w tej drugiej grupie, przy czym jedno na troje dzieci rozwijało krótkowzroczność w ciągu trzech lat, w porównaniu z około jednym na pięć z nich. z grupy The Covid-period opracował ją w ciągu ośmiu miesięcy.

Jednak po uwzględnieniu czasu trwania obserwacji dla każdej grupy, zespół stwierdził szacunkową roczną częstość występowania krótkowzroczności na poziomie około 30% w grupie z okresem Covid, w porównaniu do mniej niż 12% w grupie wiekowej przed Covid, co wskazuje na 2,5-krotny wzrost częstości występowania krótkowzroczności.Rozważ podczas pandemii.

Badanie ujawniło również dramatyczne zmiany w czasie przebywania na świeżym powietrzu między rekrutacją a obserwacją w grupie Covid, skrócony z około 75 minut dziennie do 24 minut po nałożeniu ograniczeń Covid. W tym samym okresie czas spędzany przez dzieci na bliskiej pracy, w tym przy korzystaniu z ekranu, wzrósł z niecałych 3,5 godziny dziennie do około 8 godzin dziennie.

„Nasze badanie wykazało, że mniej czasu spędzanego na świeżym powietrzu i więcej czasu spędzanego na bliskiej pracy, w tym czasu przed ekranem, wiąże się z szybszym postępem krótkowzroczności lub krótkowzroczności, która wydaje się być nieszkodliwym stanem, ale w rzeczywistości może predysponować osobę do wielu powikłań wzrokowych, „Zwiększa ryzyko nieodwracalnej utraty wzroku w późniejszym życiu” – powiedział Yam.

Chociaż nie jest jasne, czy wyniki będą aktualne dla dzieci w Wielkiej Brytanii, nie tylko dlatego, że obecne są poziomy krótkowzroczności Wiadomo, że jest szczególnie wysoki w przemysłowych regionach Azji WschodniejOgólnokrajowe nakazy pozostawania w domu w Wielkiej Brytanii i potencjalny wzrost bliskiej pracy lub czasu przed ekranem oznaczają, że mogą być takie same, powiedział Yam.

James Wolfson, profesor optometrii na Uniwersytecie Aston, który nie był zaangażowany w badania, powiedział Guardianowi, że co najmniej dziewięć badań do tej pory wykazało wzrost rozwoju krótkowzroczności podczas pandemii, z których jeden zauważył, że został on częściowo odwrócony. po zablokowaniu.

Wolfson powiedział, że badanie w Hongkongu ma ograniczenia, w tym, że porównanie między grupami stało się trudne ze względu na różne okresy obserwacji, a rozwój krótkowzroczności zmniejsza się wraz z wiekiem dzieci. Dodał jednak: „Jeśli czytamy w połączeniu z innymi zidentyfikowanymi dokumentami, siła dowodów jest całkiem jasna”.

READ  Wielka Rafa Koralowa: Naukowcy odkrywają 400-letni gigantyczny koralowiec | wielka Rafa Koralowa