Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie NHS wykazało, że nadwaga zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2

Według jednej z organizacji waga nabyta podczas pandemii zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2, ponieważ osoby szukające pomocy w odchudzaniu w służbie zdrowia są średnio cięższe niż przed wybuchem kryzysu związanego z koronawirusem. NHS badanie.

Badania wykazały, że osoby, które szukają pomocy w odchudzaniu, są średnio o 2,27 kg (5 funtów) cięższe niż osoby, które rozpoczęły program w ciągu ostatnich trzech lat.

Osoby poniżej 40 roku życia, które są zarejestrowane w Program zapobiegania cukrzycy NHS Według badań opublikowanych w The Lancet Diabetes and Endocrinology, przybrali najwięcej wagi i ważyli średnio 8 funtów niż ci, którzy zdobyli punkty przed pandemią.

Może to mieć poważne konsekwencje dla usług zdrowotnych, ponieważ szacuje się, że dodatkowy kilogram może zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę o 8%. Przewiduje się, że przy obecnym tempie rosnąca liczba diabetyków może doprowadzić do zawału serca prawie 39 000 osób w 2035 r., a ponad 50 000 do udaru mózgu.

Profesor Jonathan Vallabjee, krajowy dyrektor medyczny NHS ds. Cukrzycy i otyłości, który opublikował wyniki, powiedział, że ludzie obawiający się nadwagi muszą jak najszybciej uzyskać pomoc.

„Pandemia zmieniła każdą część naszego życia i uszkodziła umysł i ciało, a tysiące ludzi płaci wysoką cenę, a wielu przybiera na wadze podczas blokady” – powiedział. „Nadwaga oznacza również zwiększone ryzyko cukrzycy typu 2 – która jest związana z wieloma powszechnymi rodzajami raka, ślepotą i amputacjami, a także zawałami serca i udarami mózgu”.

Zachęcał ludzi do rozważenia Programu Zapobiegania Cukrzycy NHS, dodając, że dane NHS wykazały, że osoby, które ukończyły program, zazwyczaj osiągały średnią utratę masy ciała o 3,3 kg i 3,6 kg w przypadku osób z nadwagą lub otyłością, zmniejszając ryzyko zachorowania na typ 2 cukrzyca.

NHS ma szybki dostęp do programu po tym, jak badania wykazały, że ludzie z cukrzycą typu 2 są bardziej narażeni na śmierć z powodu Covid-19. Narzędzia online Aby pomóc diabetykom bezpiecznie zarządzać ich stanem.

READ  Hospitalizacja związana z infekcją jest wysoka u dorosłych chorych na cukrzycę

Diabetes UK gospodarze narzędzie do samooceny, który pomaga ludziom obliczyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, odpowiadając na pytania dotyczące czynników ryzyka, takich jak wiek, waga i rasa.

Jeśli są na średnim lub wysokim ryzyku, mogą teraz skierować się do lokalnej służby w celu uzyskania wsparcia – bez konieczności wizyty w przychodni zdrowia. Uczestnicy mogą następnie dołączyć do sesji grupowych online lub przez telefon, dołączyć do grup wsparcia rówieśniczego online, a w niektórych obszarach uzyskać dostęp do technologii noszenia.