Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badania znajdują sposoby na złagodzenie objawów astmy spowodowanych sezonowymi alergiami | zdrowie

Naukowcy z Wydziału Mikrobiologii i Immunologii Indiana University School of Medicine badali nowe sposoby na to Leczy astmę sezonową.

Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Science Immunology.

„Astmy nie można wyleczyć, a obecne metody leczenia skupiają się przede wszystkim na usuwaniu objawów” – powiedział dr Ben Ulrich, główny autor badania. „Spędzając czas w klinice wysokiego ryzyka w Riley Children’s Hospital, zauważyłem, że wielu pacjentów miało Oczywiście choroba okresowa. Poszliśmy do laboratorium i opracowaliśmy modele, aby dokładniej zidentyfikować pamięć wrażliwości i przywrócić odpowiedź w płucach”.

Kiedy osoba z sezonowym lub astma przerywana Wdychając alergeny, mogą rozwinąć się objawy, takie jak świszczący oddech, kaszel, aw ciężkich przypadkach zaostrzenie astmy lub hospitalizacja. Objawy te są spowodowane stanem zapalnym, zwężeniem dróg oddechowych i produkcją śluzu.

Przeczytaj także | Melatonina, hormon snu, może nasilać objawy astmy: badanie

Po ekspozycji na alergeny sezonowe, co obejmuje ekspozycję na pyłki, grzyby lub inne powszechne alergeny tylko w określonych porach roku, komórki prezentujące antygen aktywują limfocyty T CD4-dodatnie do wydzielania cytokin, inicjując kaskady zapalne. Zespół przyjrzał się jednej z cytokin, zwanej interleukiną-9 (IL-9), aby zobaczyć, jak wpływa ona na alergiczne reakcje pamięciowe.

Znaleźli unikalny zestaw komórek T CD4 pamięci, które produkowały IL-9 wraz z IL-5 i IL-13. Komórki te wydzielają IL-9 w sposób specyficzny dla antygenu. Ponadto komórki te wyrażają ST2, receptor IL-33 i wykazywały wzmocnioną produkcję IL-9 w obecności IL-33 w sposób specyficzny dla alergenu.

Blokada IL-9 spowodowała zmniejszenie ekspresji kilku genów związanych z produkcją śluzu w komórkach nabłonka. Spowodowało to również zmniejszenie liczby limfocytów T CD4 i limfocytów B oraz zmianę ekspresji markerów aktywacji na komórkach mikrogleju.

„Astma występuje w wielu postaciach, a astma sezonowa lub okresowa może bardzo różnić się od innych postaci z powodu przewlekłego narażenia na alergeny” – powiedział dr Mark Kaplan, kierownik wydziału mikrobiologii i immunologii w IU School of Medicine i starszy autor książki badania. . „Badanie to pokazuje, że ukierunkowanie na interleukinę 9 w płucach podczas sezonowych alergii może pomóc w zapaleniu płuc. Skupiając się na grupie komórek pamięci, które pośredniczą w alergicznych reakcjach przypominania w płucach, możemy opracować nowe cele terapii”.

READ  Różowy gigantyczny księżyc rozświetli nocne niebo w Wielkiej Brytanii w przyszłym tygodniu | Księżyc

Ten artykuł został opublikowany z kanału agencji prasowej bez modyfikacji tekstu. Zmienił się tylko tytuł.