Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badania pokazują, że roślina w tradycyjnej medycynie Samoa może być tak samo skuteczna jak ibuprofen w Samoa

Liście rośliny można znaleźć „na całym podwórku” SamoaNowe badanie wykazało, że „może być tak samo skuteczny jak ibuprofen w zmniejszaniu stanu zapalnego, a nawet może być stosowany w leczeniu chorób takich jak choroba Parkinsona i rak”.

Od wieków liście rośliny Secoteria insularum, znanej lokalnie in Samoa matalafi w medycynie tradycyjnej do leczenia infekcji związanych z gorączką, bólami ciała, obrzękami, słoniowatością i infekcjami dróg oddechowych.

„Na początku byłem sceptyczny podczas badań” – powiedział Sisei Mulymau Samasoni, autor badania i dyrektor Departamentu Roślin i Technologii Pożniwnych w Samoańskiej Organizacji Badań Naukowych.

„W szczególności na temat tej rośliny było wiele przesądów, nawet w tradycyjnej medycynie”, powiedziała, „ale chciałam zobaczyć, czy mogę zaoferować naukową przewagę tradycyjnym lekom Samoańczyków”.

„Możemy teraz podkreślić nie tylko jego potencjał jako środka przeciwzapalnego, ale także jego potencjał w leczeniu raka, chorób neurodegeneracyjnych, cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych, a także Covid-19”.

Odkrycia Mulymau-Samasoni i współpracowników zostały zweryfikowane i są do opublikowania W postępowaniu Narodowej Akademii Nauk, USA.

„Liście są siekane, a sok jest wyciskany. Tradycyjni uzdrowiciele używają tego soku jako napoju dla swoich pacjentów. Czasami używają liści do nacierania chorej osoby lub nakładania go na ranę, która musi się zagoić” – powiedział Molymau-Samasoni , dodając, że tradycyjna medycyna działa w jej rodzinie.

„Dorastałam z babcią ze strony matki i była tradycyjnie leczona” – powiedziała. „Kiedy zmarła, przekazała mi swoje leczenie, więc teraz sam jestem trochę tradycyjnym uzdrowicielem”.

Molymau-Samasuni przyznał, że istnieje wiele sceptycyzmu wobec tradycyjnej medycyny.

„Wyzwanie między nowoczesną medycyną a medycyną konwencjonalną polega na tym, że ludzie skupiają się tylko na jednym rodzaju leku, zanim szukają innego, więc jest to przypadek, w którym ludzie szukają leczenia przeciwnowotworowego u tradycyjnych uzdrowicieli, ale później zgłaszają się do szpitala z rakiem w stadium IV …, kiedy jest już za późno, by współczesna medycyna cokolwiek zrobiła” – powiedziała.

„Więc wiem, że wiele osób myśli, że tradycyjna medycyna to po prostu ludzie, którzy miażdżą liście razem, a ludzie przyjmują to po prostu dla efektu placebo, ale musisz pamiętać, że tradycyjna medycyna wniosła wielki wkład w świat współczesnej medycyny i przykłady w tym aspiryna” .

Jeśli chodzi o Matalavi, Molymau Samasuni powiedziała, że ​​prawdopodobnie minie wiele lat, zanim będzie dostępny jako zatwierdzony lek, ale powiedziała również, że wierzy, że to dopiero początek, nie tylko dla Matalavi, ale dla szerszych badań nad stosowaniem tradycyjnych leków na Samoa Dziś. .

„Myślę, że dopiero zaczynamy odkrywać potencjał Mtalabi. Ale są też setki innych tradycyjnych leków tutaj, na Samoa, do przyjrzenia się.

„Mamy teraz laboratorium poświęcone korzyściom przeciwdrobnoustrojowym w medycynie konwencjonalnej, laboratorium, które analizuje działanie przeciwcukrzycowe w lekach konwencjonalnych oraz laboratorium, które analizuje działanie przeciwnowotworowe w lekach konwencjonalnych. Dopiero zaczynamy.”

READ  Hubble odkrywa kłótnię węgierskiego rodzeństwa