Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badania pokazują, że nietoperze są metalowymi śpiewakami świata zwierząt | nauki

Jest to znane od dawna Ozzy’ego Osbourne’a Smakuje jak nietoperze. Ale teraz wydaje się, że ssaki również są jego fanami.

Naukowcy odkryli, że nietoperze witają się death metalowymi pomrukami i mają zakres wokalny daleko wykraczający poza zasięg większości ludzi.

Podczas gdy emitują ultradźwięki, aby zlokalizować latające owady w ciemności, angażują również grube struktury w krtani zwane fałdami brzusznymi, aby komunikować się ze sobą na niskich częstotliwościach.

Uważa się, że produkcja dźwięku z fałdów komorowych, które znajdują się tuż nad strunami głosowymi, jest rzadkością w królestwie zwierząt, a nietoperze zyskują obecnie członkostwo w ekskluzywnym klubie, który jest prawie w całości zamieszkany przez nietoperze. Death metal i Śpiewacy z powodziowego gardła.

„Jeśli latem słuchasz kolonii nietoperzy, możesz bardzo wyraźnie usłyszeć te wezwania” – powiedział profesor Koen Ellemans, który kierował badaniami na Uniwersytecie Południowej Danii. „Nie znamy funkcji wezwań, ale wykonują je, gdy przeszkadzają sobie nawzajem, kiedy odlatują lub dołączają do kolonii”.

Do tego nieoczekiwanego odkrycia doszło, gdy naukowcy postanowili zbadać, w jaki sposób nietoperze wytwarzają dźwięki echolokacyjne o wysokiej częstotliwości. Podczas nagrywania filmu z dużą szybkością strun głosowych nietoperzy naukowcy zaobserwowali, że fałdy brzuszne wibrują przy niskich częstotliwościach od jednego do pięciu kiloherców.

„Jedynym zastosowaniem tych fałdów głosowych u ludzi jest śpiew death metalowy i śpiew gardłowy Tuvan” – powiedział Ellemans The Guardian. „Oscylacje stają się bardzo nieregularne, stają się bardzo ostre i to właśnie dostajesz w przypadku chrapania death metalu”.

Kapitan Black Sabbath, Osborne, słynnie strącił sobie głowę z nietoperza na scenie w Des Moines w 1982 roku. Powiedział, że myślał, że nietoperz to gumowa zabawka, dopóki go nie ugryzł i „Czułem, że coś jest nie takZwierzę mogło już umrzeć, gdy nastoletni fan rzucił je na scenę.

READ  45-letni Noel Clark odchodzi ze swojej firmy producenckiej po tym, jak 20 kobiet oskarżyło go o nadużycia seksualne.

Bardzo niewielu ludzkich śpiewaków ma zakres wokalny wynoszący pięć oktaw, czego słynnymi przykładami są Mariah Carey i Prince. Duńska praca rozwiązuje zagadkę, w jaki sposób nietoperze dotarły do ​​siódemki.

„Pokazaliśmy, że przepony głosowe używane do echolokacji mają zakres od trzech do czterech oktaw, a ta inna struktura rozszerza zakres w dół” – powiedział Ellemans.

Nietoperze rozwinęły wysoce wyspecjalizowaną krtań z adaptacjami, które czynią ją idealną do wytwarzania ultradźwiękowych ćwierkań o częstotliwości do 120 kiloherców. Te wywołania o wysokiej częstotliwości działają jak latarka i identyfikują latające owady, zanim uderzą. Ale ćwierkanie jest bardzo kierunkowe i przemieszcza się tylko na kilka metrów, więc zwierzęta potrzebowały innego sposobu nawiązywania połączeń o niskiej częstotliwości, aby komunikować się ze sobą na duże odległości.

„Uważamy, że selekcja tych wezwań echolokacyjnych jest tak intensywna, że ​​aby nietoperze miały zasięg komunikacji, muszą zrobić coś zupełnie innego” – powiedział Ellemans. badania Opublikowany w PLoS Biological.