Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badania debatują nad związkiem między COVID-19 a zwiększoną diagnozą cukrzycy typu 1

Badania debatują nad związkiem między COVID-19 a zwiększoną diagnozą cukrzycy typu 1

Dwa badania opublikowane w ciągu kilku dni dały sprzeczne raporty dotyczące widocznego wzrostu liczby cukrzyca typu 1 Diagnoza po zakażeniu COVID-19 u młodszych pacjentów.

Chociaż jedno badanie sugeruje, że zakażenie COVID-19 było związane ze wzrostem liczby nowych rozpoznań cukrzycy typu 1 o 72%, drugie, przedstawione na dorocznym spotkaniu Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą w 2022 r., twierdzi, że chociaż może rośnie, a COVID-19 może nie być powodem zwiększonej częstości występowania.

„Nasze odkrycia rodzą pytania o to, czy istnieje bezpośredni związek między COVID-19 a nową cukrzycą typu 1 u dorosłych i dzieci” – powiedziała Helen Coulhoon, badaczka badania EASD 2022 i przewodnicząca informatyki klinicznej i cyklu życia. Epidemiologia na Uniwersytecie w Edynburgu, w obecnej sytuacji. „Niedawny raport naukowców z amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, który przeanalizował dwie duże bazy danych roszczeń ubezpieczeniowych dla osób poniżej 18 roku życia, wykazał, że dzieci z COVID-19 były 2,5 razy bardziej narażone na cukrzycę miesiąc po zakażeniu niż dzieci kim był Nie został zarażony. Jeśli powtórzy się, stworzy dużą liczbę osób z nowo rozpoznaną cukrzycą, a także może zmienić równowagę ryzyka i korzyści ze szczepienia COVID-19 u małych dzieci. Co ważne, nie potwierdziliśmy tego odkrycia ”.

Powiedzieć, że COVID-19 wrzucił społeczność medyczną przez pułapkę, byłoby niedopowiedzeniem. Na początku pandemii każdy mijający miesiąc wydawał się przynosić nowe obawy dotyczące chorób współistniejących lub przedłużających się skutków COVID. Wśród endokrynologów najbardziej palącym problemem w szczytowym momencie epidemii było ryzyko ciężkiego COVID-19 związanego ze stanem przedcukrzycowym, cukrzycą i przyrostem masy ciała. Teraz skupiono się na długoterminowych skutkach zdrowotnych pacjentów, w tym o potencjalnym zwiększonym ryzyku cukrzycy typu 1.

Badanie przeprowadziła Pamela B. Davis, MD i koledzy z Case Western Reserve University School of Medicine oraz MetroHealth System w Cleveland. Analizując dane z platformy TriNetX Analytics, badacze stworzyli parę odrębnych klastrów do swoich analiz: jeden obejmujący osoby w wieku 18 lat lub młodsze z zakażeniem SARS-CoV-2 od marca 2020 r. do grudnia 2021 r., a drugi obejmujący pacjentów wiek bez zakażenia SARS CoV-2, ale z zakażeniami dróg oddechowych innymi niż SARS-CoV-2 w tym samym okresie. Pierwszorzędowym punktem zainteresowania analizy odpowiadającym wskaźnikowi skłonności było ryzyko nowych rozpoznań cukrzycy typu 1 w ciągu 1, 3 i 6 miesięcy od zakażenia COVID_19.

READ  Zawał mięśnia sercowego po krwotoku z przewodu pokarmowego prowadzi do śmierci wewnątrzszpitalnej i wykorzystania zasobów | Najnowsze wiadomości dla lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów

Wyniki tego badania wykazały, że ryzyko rozpoznania cukrzycy typu 1 było większe wśród osób z SARS-CoV-2 w porównaniu z osobami z infekcją dróg oddechowych bez COVID-19 w ciągu 1 miesiąca (HR, 1,96) [95%CI, 1.26-3.06]), 3 miesiące (2.10.21 godz.) [95% CI, 1.48-3.00]) i 6 miesięcy (HR, 1,83,2) [95% CI, 1.36-2.44]) po kontuzji.

Chociaż zespół naukowców z Ohio zauważa, że ​​potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć wszelkie możliwe powiązania między zakażeniem SARS-CoV-2 a nową cukrzycą typu 1, naciskali na większą świadomość problemu.

„Rodziny z wysokim ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 1 u swoich dzieci powinny być szczególnie wyczulone na objawy cukrzycy po COVID, a pediatrzy powinni być wyczuleni na napływ nowych przypadków cukrzycy typu 1, zwłaszcza że rozprzestrzenia się wariant Omicron COVID Big Ben Davis, Arline H. i Curtis F. Garvin Research Professor na Case Western University, powiedzieli: w obecnej sytuacji. W najbliższych miesiącach lub latach możemy zaobserwować znaczny wzrost zachorowań na tę chorobę. Cukrzyca typu 1 jest wyzwaniem na całe życie dla osób na nią cierpiących, a jej wysoka zachorowalność oznacza dużą liczbę dotkniętych nią dzieci”.

W badaniu EASD 2022 Colhoun i współpracownicy wykorzystali powiązane dane EHR od 1 849 411 osób w wieku poniżej 35 lat bez cukrzycy, u których wynik testu na SARS-CoV-2 był dodatni i którzy byli obserwowani od 1 marca 2020 r. do 22 listopada 2021 r. ich analizą było Ryzyko cukrzycy typu 1. Na potrzeby analizy badacze zaplanowali porównanie trendów zachorowalności obserwowanych w badaniu z trendami z lat 2015-2021.

Spośród 1,8 miliona zidentyfikowanych do włączenia łącznie 365 080 osób wykryło co najmniej jedno zakażenie SARS-CoV-2 podczas obserwacji, a u 1074 rozwinęła się cukrzyca typu 1. Wyniki analizy wykazały, że częstość występowania cukrzycy typu 1 związane z dodatnim pierwszym testem wyniosły 0,86 (95% CI, 0,62–1,21) dla zakażenia <30 dni przed zakażeniem i 2,62 (95% CI, 1,81–3,78) dla zakażenia w ciągu ostatnich 30 dni. Pomimo wyraźnego wzrostu wskaźnika częstości, naukowcy zauważyli, że negatywne i pozytywne testy na SARS-CoV-2 były częstsze w dniach okołocukrzycowych.

READ  Badanie wpływu spożycia konopi indyjskich na wyniki leczenia szpitalnego u pacjentów z pierwotną samoistną odmą opłucnową: analiza ogólnokrajowa

„Nasze odkrycia pokazują, że przyczyny inne niż sama infekcja COVID-19 muszą być brane pod uwagę w odniesieniu do zwiększonej zachorowalności na cukrzycę typu 1” – powiedział w oświadczeniu autor badania, profesor Paul McKeig z Public Health Scotland i University of Edinburgh. powyżej z EASD 2022. „Musimy rozważyć, co się stało w zakresie rozprzestrzeniania się wirusów, takich jak enterowirusy podczas pandemii, oraz czy istnieją jakiekolwiek inne czynniki środowiskowe, takie jak ekspozycja na słońce i poziom witaminy D, które mogły ulec zmianie podczas blokadę, że możesz być również spokrewniony.”

te badania”Związek incydentu cukrzycy typu 1 z niedawną infekcją COVID-19: badanie kohortowe z wykorzystaniem powiązania rejestru e-zdrowia w Szkocji.”, „A”Związek zakażenia SARS-CoV-2 z nową cukrzycą typu 1 wśród pacjentów pediatrycznych w latach 2020-2021„w Opieka nad cukrzycą A Sieć JAMA jest otwartaProsty.