Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WhatsApp Pic: iStock

Awaria WhatsApp: Tysiące osób zgłosiło, że nie mogą korzystać z aplikacji do przesyłania wiadomości | nowości naukowe i technologiczne

WhatsApp spadł na użytkowników w całej Wielkiej Brytanii, a dziesiątki tysięcy osób zgłosiło, że nie mogą wysyłać ani odbierać wiadomości.

Downdetector, który śledzi awarie, powiedział, że ponad 57 600 zgłoszeń problemów zostało złożonych o godzinie 8.41, przy czym problemy zostały wykryte po raz pierwszy przed godziną 8 rano.

Jednak liczba użytkowników, którzy napotykają problemy, może być znacznie większa ze względu na sposób gromadzenia danych przez serwis.

WhatsApp Użytkownicy z całego świata skarżą się na platformy mediów społecznościowych, takie jak Twitter, że aplikacja nie działa.

Downdetector znalazł również ponad 11 000 użytkowników w Indiach i 19 000 w Singapurze, którzy zgłosili problemy.

Użytkownicy odkryli, że chociaż mogą otwierać aplikację i uzyskiwać dostęp do swoich rozmów, nie udaje im się skutecznie dostarczać ani wysyłać nowych wiadomości.

W górnej części aplikacji dla wielu użytkowników pojawia się stały komunikat informujący, że jest ona „połączona” z serwerem, ale wygląda na to, że nie udało się tego zrobić.

Rzecznik firmy macierzystej platformy, Meta, powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają obecnie problemy z wysyłaniem wiadomości i pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem WhatsApp dla wszystkich”.

Prawdopodobnie niektórymi z najbardziej zaniepokojonych użytkowników będą posłowie konserwatywni, a platforma jest szeroko wykorzystywana przez posłów, ministrów rządu i pomocników do omawiania komunikatów publicznych.

WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych platform komunikacyjnych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, a szacuje się, że ma ponad dwa miliardy aktywnych użytkowników na całym świecie.

READ  EY bada IPO lub częściową sprzedaż globalnej firmy doradczej