Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Awaria Internetu: kilka globalnych witryn nie działa, w tym BBC, New York Times, Reddit, Guardian i CNN

Liczba stron internetowych spadła dziś wieczorem. Obraz / 123RF

We wtorek wieczorem rozbiło się mnóstwo krajowych i międzynarodowych serwisów informacyjnych, w tym New York Times, CNN i BBC.

Wiele witryn było offline przez godzinę po wystąpieniu problemu dotyczącego technologii platformy chmurowej.

W Nowej Zelandii, TVNZ OnDemand, RNZ i Trade Me uległy awarii, chociaż Radio NZ poinformowało, że wznowiło działanie o 22:27, po awarii o 21:46. O 23.15 Trade Me poinformował, że powrócił.

The Guardian, Sydney Morning Herald i The Edge również zostały dotknięte.

Amazon, Reddit i Twitter również nie działały od jakiegoś czasu, podczas gdy The Verge, Financial Times i Bloomberg miały awarie.

Amerykański dostawca usług przetwarzania w chmurze szybko potwierdził, że ma problem techniczny.

W aktualizacji o 21:58 czasu nowozelandzkiego firma poinformowała, że ​​bada problem. W ciągu następnych 40 minut przedstawiła kilka aktualizacji, mówiąc, że kontynuuje dochodzenie.

O 22:44 czasu nowozelandzkiego stwierdzono: „Problem został zidentyfikowany i wdrażana jest poprawka”. Nie wyjaśniła powodu wielkiej przerwy.

Działa szybko w sieci CDN — sieci dostarczania treści, która buforuje dane na lokalnych serwerach regionalnych, umożliwiając witrynom szybsze udostępnianie treści.

Witryna techniczna 9to5Mac informuje, że „tylko kilka sieci CDN jest w stanie zarządzać wymaganiami dotyczącymi ruchu w dużych witrynach, co oznacza, że ​​duża część odpowiedzialności spoczywa na bardzo niewielu sieciach serwerów centralnych”.

NZ Radio poinformowało, że większość użytkowników otrzymywała komunikaty „Błąd 503” podczas próby uzyskania dostępu do jego witryny. Strona główna RNZ przeszła w tryb offline około 21:46. Zameldowanie zostało przywrócone o 22:27.

READ  Trzydzieści jeden „punktów akcji” w więzieniu Manawat zostaje zawieszonych po czterech latach

Komunikat „503 Usługa niedostępna” wskazuje kod odpowiedzi na błąd wskazujący, że serwer nie jest gotowy do obsługi żądania.

Najczęstsze przyczyny to przestoje serwera spowodowane konserwacją lub przeciążeniem.