Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon Web Services. File pic: Reuters

Awaria chmury Amazon uderza w strony internetowe, aplikacje do przesyłania strumieniowego | nowości naukowe i technologiczne

Tysiące użytkowników sieci na całym świecie zostało dotkniętych potężną awarią, która zakłóciła usługi w chmurze Amazon we wtorek.

Netflix i Disney+ znalazły się wśród platform streamingowych, których dotyczy problem, wraz z kilkoma aplikacjami i witryną e-commerce Amazon.com.

Amazon powiedział, że problem dotyczy sprzętu sieciowego i jest związany z interfejsem programowania aplikacji (API), który służy do tworzenia i integracji oprogramowania aplikacji.

Po północy czasu brytyjskiego na stronie internetowej firmy stwierdzono: „Po rozwiązaniu problemów z urządzeniami sieciowymi pracujemy teraz nad przywróceniem wszelkich uszkodzonych usług”.

Według serwisu Downdetector, ponad 24 000 osób zgłosiło problemy z usługami Amazon Web Services (AWS).

Witryna, która śledzi awarie, kompilując raporty o stanie z wielu źródeł, wykazała, że ​​1191 problemów z AWS zostało zgłoszonych po godzinie 16:00 w Wielkiej Brytanii.

Jednak do 19:25 liczba ta spadła do 258.

W Stanach Zjednoczonych okazało się, że w tym samym czasie zarejestrowano 11 347 emisji, a do 19:30 liczba ta była bliska 4000.

Użytkownicy zgłaszali awarie w aplikacjach społecznościowych i usługach internetowych, w tym Snapchat i Spotify

Deska rozdzielcza wykazała, że ​​„rosnące poziomy błędów” zostały zidentyfikowane w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

W czerwcu strony internetowe, w tym Reddit, Amazon, CNN, PayPal, Spotify, Al Jazeera Media Network i New York Times, doświadczyły powszechnej, godzinnej awarii związanej z amerykańskim dostawcą sieci dostarczania treści Fastly, mniejszym konkurentem AWS.

W lipcu Amazon doświadczył przerwy w działaniu swoich sklepów internetowych, która trwała prawie dwie godziny i dotknęła ponad 38 000 użytkowników.

READ  UE wymienia kwestie dotyczące praworządności na Węgrzech i w Polsce, które mają kluczowe znaczenie dla uwolnienia funduszy COVID أموال