Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Autor Fight Club chwali chińską wersję filmu: „Super cudownie!” | Kino

Autor Fight Club zachwalał „szczęśliwe zakończenie” przyznane David Fincher’s film z jego książki do nowej chińskiej wersji filmu.

Chuck Palahniuk opisał zmianę, w której policja skutecznie udaremniła anarchistyczny spisek, a bohaterowie zostali uwięzieni, jako „SUPER cudowna”.

Palahniuk powiedział TMZ: „Ironią jest to, że… dopasowali zakończenie niemal dokładnie do zakończenia książki, w przeciwieństwie do zakończenia Finchera, które było najbardziej spektakularnym wizualnym zakończeniem. W pewnym sensie Chińczycy przywrócili więc film trochę do książki”.

Zakończenie filmu z 1999 roku w oryginalnym kroju widzi Ed NortonNarrator zdaje sobie sprawę, że grana przez niego postać Brad Pitt jest w rzeczywistości projekcją jego własnego umysłu. Następnie staje na szczycie wieżowca i jest świadkiem nadzorowanego przez jego alter ego planu zniszczenia konsumpcjonizmu, gdy drapacze chmur wokół niego eksplodują.

Chińska wersja rozpowszechniana przez serwis streamingowy Tencent Video kończy się natomiast podpisem informującym widzów, że policja odkryła spisek na czas i aresztowała wszystkich przestępców. Postać grana przez Pitta została postawiona przed sądem, zgodnie z nową wersją, przed „wysłaniem do przytułku dla obłąkanych, poddaniem się leczeniu psychologicznemu. Został wypisany ze szpitala w 2012 roku.”

Palahniuk początkowo odpowiedział na raporty opisujące zmianę, mówiąc: „To jest SUPER cudowne! W Chinach każdy ma szczęśliwe zakończenie!”

Skonsolidował swoje przemyślenia na temat Substack, nazywając uwięzienie postaci Pitta: „Niesamowite. Nie mam pojęcia! Sprawiedliwość zawsze wygrywa. Nic nigdy nie eksplodowało. Płetwinowy.”

Dodał: „Domyślam się, że pomijają również błysk penisa na końcu. I że pikselują dildo w pokoju Marli. Przestępstwo nie popłaca!”

Wiadomość o reedycji w środę spotkała się z oburzeniem w mediach społecznościowych, ale Palahniuk powiedział, że był już przyzwyczajony do tego, że jego książki są zmieniane w niektórych krajach, a nawet zakazane w niektórych częściach Ameryki.

READ  Żałobnicy zorganizowali RAVE na cmentarzu, podczas gdy grupa tańczyła na grobach do DJ-a, który przyniósł gramofony

„Dziwną stroną przeciwną jest to, że na wielu rynkach zagranicznych wydawca przepisał powieść tak, aby skończyła się tak, jak film” – napisał. „Bez pozwolenia mogę dodać.”

Palahniuk dodał do TMZ: „Naprawdę interesuje mnie to, że moje książki są mocno zakazane w całych Stanach Zjednoczonych. System więziennictwa w Teksasie odmawia noszenia moich książek w swoich bibliotekach. Wiele szkół publicznych i większość szkół prywatnych odmawia noszenia moich książek. Ale to tylko problem, gdy Chiny zmienią zakończenie filmu? Od dłuższego czasu znoszę zakaz książek”.