Australijskie rugby składa skargę dotyczącą marnowania czasu

Rugby Australia podobno złożyło formalną skargę do World Rugby w sprawie kontrowersyjnego finiszu zeszłotygodniowego testu Bledisloe Cup przeciwko All Blacks.

Wallabies byli wściekli po tym, jak odmówiono im słynnego zwycięstwa w Melbourne w zeszły czwartek, po części dzięki gorącej rozmowie ze strony sędziego Matteo Raynala w ostatniej minucie meczu.

Po tym, jak Wallabies zdobyli rzut karny w serii testowej na mniej niż dwie minuty przed końcem, Raynal oddał posiadanie All Blacks rzutem wolnym, kiedy ocenił, że jeden z pięciu najlepszych Australijczyków, Bernard Foley, marnuje zbyt dużo czasu na ten rzut. .

Rzut wolny zamienił się w podanie dla All Blacks pięć metrów od linii Wallabies i ostatecznie próbę Jordiego Barretta w prawym rogu, aby wygrać 39-37 po rzutach karnych dla Nowej Zelandii.

Chociaż wiele zostało powiedziane o decyzji Rinal, Australijska gazeta podała wczoraj że australijskie rugby poszło o krok dalej, wysyłając list do światowego organu zarządzającego światowym rugby, w którym szczegółowo opisano ich obawy związane z rozmową.

Pojawia się po tym, jak kilku Wallabies, w tym trener Dave Rennie, opowiedziało o swoich ostatnich chwilach po meczu.

„Sędzia poprosił go, aby zagrał, ale w żadnym momencie nie powiedziano mu, ani nie sądził, że zamierza wywołać coś takiego. W większości przypadków zegar zatrzymuje się i pozostaje na swoim miejscu” – powiedział Rennie.

„Wygląda na to, że zegar się skończył, a potem uruchamia go ponownie. Ale ponieważ wiemy, że drużyna zdobywa spóźnioną próbę i powrót do połowy zajmuje trochę czasu, po prostu zatrzymujesz zegar i czekasz na rozpoczęcie .

– Z naszego punktu widzenia rozczarowujące jest to, że to był świetny mecz piłkarski i powinniśmy raczej świętować mecz, niż rozmawiać o decyzji sędziego w ostatniej chwili.

READ  Rosja twierdzi, że zdobyła Solidar, a Ukraina twierdzi, że walki trwają

w Nowe materiały wydane w weekend Z meczu weteran Nick White zaatakował Raynala na boisku, ponieważ wierzył, że Francuz „kosztował nas mistrzostwo w rugby”.

Człowiek w sercu eposu, Bernard Foley, Powiedział 1News wyłącznie w zeszłym tygodniu Czuł też, że All Blacks mieli teraz swoją rolę.

– Rzucali wielkie cienie – powiedział Foley.

„Są do tego uprawnieni… ale myślę, że rozczarowujące jest to, że mówimy o wezwaniu sędziego po 80 minutach świetnego meczu rugby.

„Obie drużyny grały sercem”.

Rywale Cross-Tasman spotkają się ponownie w tę sobotę w Eden Park na finałowej rundzie mistrzostw Rugby, ponieważ All Blacks muszą wygrać, aby utrzymać się na szczycie Springboks.