Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijskie Melbourne powraca do wyścigów i sklepów, ponieważ wskaźnik szczepień sięga 80%

Melbourne, drugie co do wielkości miasto Australii, które od początku pandemii cierpiało z powodu prawie dziewięciu miesięcy zablokowania, po raz pierwszy od kilku miesięcy zobaczyło ludzi gromadzących się w sklepach i wózkach, gdy złagodzono ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego.

Pięciomilionowe miasto, które wyłoniło się z szóstej blokady w zeszłym tygodniu, zostaje ponownie otwarte, ponieważ pełne wskaźniki szczepień w Wiktorii i jej stolicy Melbourne mają osiągnąć 80% dla osób w wieku 16 lat i starszych. Nagrania telewizyjne pokazały, że ludzie ustawiali się w kolejkach w centrach handlowych i sklepach pomimo chłodnej pogody, aby zrobić swoje pierwsze osobiste zakupy od początku sierpnia, czekając na wpuszczenie z zastrzeżeniem ograniczeń pojemności.

Oczekiwano, że tłum składający się z 5500 osób weźmie udział w sobotnim Victoria Derby, pierwszym dużym wydarzeniu w Melbourne po zamknięciu, po którym miał nastąpić wieczorny koncert dla 4000 w pełni zaszczepionych osób w Sidney Myer Music Bowl. Victoria zgłasza 1355 nowych infekcji COVID-19 dziennie, najniższy poziom od prawie miesiąca. Zgłoszono również jedenaście zgonów, a władze ds. zdrowia stwierdziły, że poważne infekcje dotyczyły głównie osób nieszczepionych.

„Więc proszę – szczególnie dla osób w wieku 20 lat – wyjdź i zaszczep się, to twoja najlepsza i właściwie jedyna prawdziwa ochrona przed wpływem COVID” – powiedział Jeroen Weimar, lider odpowiedzi na COVID-19 w Wiktorii. W całej Australii Nowa Południowa Walia zgłosiła 236 nowych przypadków i trzy zgony. Australijskie Terytorium Stołeczne zgłosiło dziewięć nowych infekcji.

Sąsiednia Nowa Zelandia ma 160 nowych przypadków, większość z nich w Auckland, które od miesięcy walczy z epidemią zmiennej delty. Kiedyś protagoniści strategii zero COVID do zarządzania pandemią, zarówno Australia, jak i Nowa Zelandia były na skraju życia z wirusem poprzez masowe szczepienia, ponieważ wariant delta okazał się zbyt przenośny, aby go stłumić.

READ  Japońscy naukowcy próbowali wysuszyć nasienie myszy na pocztówce — oto, co odkryli

Od soboty 74% kwalifikujących się osób w Nowej Zelandii było w pełni zaszczepionych, a 76,8% osób w wieku 16 lat lub starszych w Australii.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)