Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijskie Diamenty pokonały Srebrne Paprocie, aby wygrać Puchar Konstelacji

Ekscytujący trzeci kwartał zapewnił zwycięstwo Diamentów nad Nową Zelandią i ekscytujący tydzień Netball Australia, który zakończył się zdobyciem Pucharu Konstelacji.

Australia zdobyła sześć bramek na początku meczu z Nową Zelandią na Gold Coast Convention and Exhibition Center, a Silver Fern mocno trzymała się wszystkich kortów, aby zdobyć pięciobramkową przewagę w przerwie głównej.

Jednak w trzeciej kwarcie 19-8 przy wsparciu gola Steve’a Wooda i kapitan Liz Watson odwrócili tabele, a gospodarze wygrali 57-53.

Wielkie zwycięstwo Australii w Melbourne w środę pomogło Diamentom zachować tytuł na różnicę bramek, pomimo przegranych dwóch pierwszych meczów w Nowej Zelandii.

Mecz odbył się, gdy Netball Australia (NA) ocenił w sobotę decyzję Hancock Prospecting o wycofaniu umowy sponsorskiej o wartości 15 milionów dolarów australijskich (16,6 miliona nowozelandzkich).

Nastąpiło to po obawach aborygeńskiego gracza Donnella Walma o rekord firmy w sprawach aborygeńskich, które sięgają 40 lat wstecz, do obraźliwych komentarzy ojca obecnej właścicielki Giny Rinehart, Lang Hancock.

– Może pokazałem trochę więcej pasji niż na Come Games (po zdobyciu złota) – powiedział trener Stacey Marinkovic.

„Żyję i oddycham tym, przez co przechodzi ten zespół, a naszym najgłośniejszym głosem jest to, co robimy na boisku.

„Mieliśmy pełny dom, odpowiedzialność za pokazanie australijskiego stylu gry.

„Widzenie, jak mierzą się z wyzwaniem tak wcześnie i zawracają, pokazuje niesamowitą wytrzymałość i odporność psychiczną”.

Walma, która ma zadebiutować w tym tygodniu w meczu z Anglią, otrzymała wsparcie swojego zespołu i zgodziła się nosić logo firmy na swoim mundurze po tym, jak początkowo poprosiła o zwolnienie.

Ale umowa i tak została zerwana, podczas gdy firma wydobywcza Roy Hill, której większość należy do Hancocka, również wycofa swoje sponsorowanie Netball WA i West Coast Fever.

READ  Leon MacDonald mianowany głównym trenerem All Blacks XV Northern Tour

Firma Reinharta obrała sobie za cel „znaki cnoty” NA. Prezydent Anonimowych Narkomanów Kelly Ryan odpowiedział, że należy zachować równowagę między umożliwieniem „potężnych rozmów towarzyskich” a „rzeczywistości biznesowej” w celu finansowania programu o wysokiej wydajności.

Gdy Walma i Ryan przyglądali się z boku, Diamenci z trudem dorównali presji Nowej Zelandii w pierwszej połowie, ale eksplodowali serią zwycięstw w trzeciej kwarcie.

Grace Nowicki i Australijka Courtney Bruce podczas meczu.

Strzelili 12 z 14 bramek w tym sezonie, a Wood pracował wściekle na obrzeżach i atakował skrzydłowego Watsona, który zepsuł ataki Nowej Zelandii odbijając i przechwytując.

Wood (21 z 27) została zmuszona do pracy w godzinach nadliczbowych dla swoich szans, co początkowo opłaciło się odwiedzającym.

Ale wraz z Sophie Garbin (36 z 39) i nieustępliwym przeciętnym zespołem mistrzom Commonwealth Games udało się stworzyć więcej miejsca.

Bramkarz Courtney Bruce cieszył się swoją walką z Grace Noike najwyższą (39 z 43), podczas gdy dobrze poradził sobie Ameliaran Ekenacio (14 z 15).

„Wiemy, że może coś się dzieje za kulisami, ale ich zdolność do dostarczania i dostarczania jest zawsze spójna i dlatego są tak dobrzy” – powiedziała trenerka Silver Ferns, Noelene Tauro, o dramacie Diamentów poza kortem.

„Jest silny jak jeden… i czasami możesz odepchnąć rzeczy na bok”.