Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijska gwiazda radia Jess Eva ujawniła zabawny status swojej matki w kodzie QR Covid

styl życia

Większość z nas opanowała skanowanie za pomocą aplikacji do śledzenia Covida, ale australijska prezenterka radiowa Jess Eva ujawniła, że ​​jej matka nie w pełni pojęła fakty. Zdjęcia/Getty Images

Można bezpiecznie założyć, że 18 miesięcy temu ludzie na całym świecie nigdy nie słyszeli o kodzie QR, nie mówiąc już o używaniu go. Zwłaszcza starsi członkowie społeczeństwa, nie tak przyzwyczajeni do technologii.

Nietrudno sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie mieli problemy ze zrozumieniem działania kodów QR. Przykładem jest matka australijskiego radia DJ Jess Eva.

Gwiazda „I’m a Celebrity Get Me Out of Here” i prezenterka radiowa Triple M podzieliły się na Instagramie, że jej mama nie wiedziała, jak wykorzystywane są kody QR.

Wiadomość od matki Jess zaczynała się: „Przepraszam, że brzmię głupio, ale nie jestem pewna, kogo zamówić”.

Do kogo wysłał te wszystkie obrazy kodów QR?

„Ciągle robię im zdjęcia. Mój zakrwawiony telefon jest ich pełen.

„Nie uzyskałem żadnych informacji z tekstów rządowych ani niczego, co by powiedzieć, co z tym zrobić, i nie chcę, aby mój telefon był nimi pełen”.

“żartujesz?” Jess odpowiedział wraz z serią śmiejących się emotikonów.

“o czym?” Jej matka odpowiedziała.

W podpisie Jess napisała: „OMG Mamo! Być może potrzeba więcej wyjaśnień, aby nasi starsi przyjaciele przynieśli kody QR”.

Korzystanie z kodu QR wiąże się z otwarciem aparatu smartfona i umożliwieniem mu „zeskanowania” kodu kreskowego w celu wyświetlenia łącza internetowego. W przypadku śledzenia Covid w Nowej Zelandii zachęcamy do korzystania z aplikacji NZ Covid Tracer, która natychmiast skanuje i zapisuje kod QR.

Ale błąd mamy Jess – robienie zdjęć kodów zamiast pozwolić je zeskanować telefonowi – wywołał przezabawną odpowiedź od zwolenników reality show, którzy nazwali ją „kultową”.

READ  Najwyższy aktywny wulkan w Europie, Etna we Włoszech, urósł na wysokość

Jeden z nich napisał: „O mój Boże, pobłogosław jej bawełniane skarpetki”.

„Och, niech Bóg ją błogosławi, postaraj się postępować właściwie!” Inny skomentował.

Inni komentowali, że matka gospodarza radiowego nie była sama w myleniu zasad blokowania – i że w razie potrzeby może się to przydać w przypadku śledzenia Covida.

„Nagrodą jest przynajmniej dzień i godzina w każdym kodzie QR, więc nadal można go śledzić!” Jeden z komentatorów zwrócił uwagę.

Jedna osoba napisała: „Zniknęło, powinniśmy kochać naszych rodziców. Mój tata nie wychodził z domu od czasu zamknięcia, uważa, że ​​nie możesz wyjść z domu i nie ma pojęcia, dlaczego sklepy są otwarte”.