Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australijka odcięta partnerka stara się o zwolnienie warunkowe

Ostrzeżenie: ta historia może być niepokojąca dla niektórych czytelników

Zabójczyni z Queensland, Lindy Yvonne Williams, ubiega się o zwolnienie warunkowe dziewięć lat po zabiciu swojego partnera, George’a Gerbicha, zanim porzuci swój bezgłowy tors na poboczu drogi i podpali go.

69-latek został skazany i osadzony w więzieniu w 2018 roku, ale nie znaleziono głowy, rąk i stóp Gerbica.

Czytaj więcej: Solidny kawałek australijskiego steku podany przez Australijkę doprowadził do śmierci partnera, przesłuchuje się proces o morderstwo

Zgodnie z prawem stanu Queensland przestępcom uznanym za winnych morderstwa należy automatycznie odmówić zwolnienia warunkowego, jeśli nie znaleziono ciała ofiary.

Jednakże, Queensland Parole Board może przyznać zwolnienie warunkowe, jeśli więzień współpracuje ze śledczymi i zapewnia im ostatnią znaną lokalizację szczątków ofiary.

„Rada wysłucha wraz z nikim bez zwolnienia warunkowego w sprawie wniosku o zwolnienie warunkowe złożonego przez Lindy Yvonne Williams z zastrzeżeniem tej ustawy” – podała rada w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną w czwartek (czasu lokalnego).

Ława przysięgłych w Sądzie Najwyższym w Brisbane uznała Williamsa winnym zabicia Gerbica w ich domu niedaleko Gympie we wrześniu 2013 roku.

Nie wiadomo, w jaki sposób zabiła Gerbeka, ale ława przysięgłych odrzuciła jej obronę, że przypadkowo zabiła go, próbując się bronić.

Potem Williams kupił piłę elektryczną, przeciął ciało, wyrzucił tors na pobocze drogi oddalonej o 80 kilometrów i podpalił.

Powiedziała przyjaciołom i rodzinie o swoim zamordowanym kochanku, że łagodzi stres podczas zagranicznej podróży i używał swoich kont e-mail i telefonów, aby wysyłać im wiadomości, dopóki nie myśleli, że wciąż żyje.

Warunkowy wniosek Williamsa zostanie rozpatrzony w sądzie magistrackim Brisbane w piątek (czasu lokalnego).

Rada opublikuje swoją decyzję o tym, czy „współpracowała w zadowalający sposób” ze śledczymi prowadzącymi dochodzenie w sprawie jej przestępstwa w celu zlokalizowania ofiary w późniejszym terminie.

READ  Matka i syn ukarali grzywną w wysokości 3 milionów dolarów po nieudanej apelacji w sprawie wyroku skazującego za pranie brudnych pieniędzy