Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australia obiecuje 25 milionów dolarów na badania nad demencją, starzenie się i opiekę nad osobami starszymi

Projekt ma na celu wsparcie starszych Australijczyków poprzez opracowanie aplikacji do rozpoznawania wczesnych objawów demencji

Australijski rząd ogłosił 25 milionów dolarów na badania nad demencją, starzeniem się i opieką nad osobami starszymi. Łącznie 18 stypendiów przyznanych przez Future of Medical Research Fund trafi do najlepszych i najzdolniejszych australijskich naukowców.

Projekty pokażą szereg sposobów na poprawę wsparcia dla starszych Australijczyków. Obejmują one opracowanie aplikacji dla seniorów, która rozpoznaje wczesne oznaki demencji. Zwiększenie diagnozy demencji i wczesne leczenie poprzez podstawową opiekę medyczną i programy uświadamiające.

Naukowcy przyjrzą się zmniejszeniu ryzyka demencji, chorób sercowo-naczyniowych i upadków poprzez zdrowy styl życia i zmiany w diecie, w tym konkretne ćwiczenia i program zapobiegania upadkom dla zróżnicowanych kulturowo i językowo australijskich seniorów.

Naukowcy spróbują również zastosować metforminę do leczenia zablokowanych tętnic nóg; oraz wykorzystanie informatyki do poprawy zarządzania lekami w domach opieki.

Minister ds. Opieki nad osobami starszymi Annika Wells powiedziała: „Te projekty badawcze mają potencjał, aby zapewnić rzeczywiste korzyści w terenie naszym starszym Australijczykom, zapoczątkowując nową erę opieki nad osobami starszymi. Jest to kluczowe dla naszych najlepszych i najzdolniejszych umysłów pomagających się rozwijać narzędzia, które mogą być wykorzystywane przez przemysł opieki nad osobami starszymi, aby zapewnić lepsze środowisko i zasoby starszym Australijczykom”.

READ  USA widzi drugą możliwą śmierć małpiej ospy