Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Atrium realizuje plan dywersyfikacji z polskimi umowami mieszkaniowymi | Aktualności

Atrium European Real Estate zatwierdziło pierwsze zakupy mieszkaniowe w Polsce o wartości 53 mln euro w ramach planu dywersyfikacji portfela firmy w sektorze mieszkań na wynajem.

Atrium – które koncentruje się na lokalnie dominujących centrach gastronomicznych, modowych i rozrywkowych – sprzedało dużą część swojego portfela w Europie Środkowo-Wschodniej w 2019 roku w ramach strategii konsolidacji aktywów i skupienia się wyłącznie na wysokiej jakości aktywach w najlepszych lokalizacjach miejskich.

W lutym ubiegłego roku firma ogłosiła strategię dywersyfikacji swojego portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi na wynajem, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy.

Spółka z branży nieruchomości notowana na Euronext poinformowała, że ​​zainwestuje 53 miliony euro, aby nabyć dwie pierwsze umowy mieszkaniowe, łącznie około 650 mieszkań zlokalizowanych w Warszawie i Krakowie.

Atrium powiedział, że przejęcia są częścią strategii dywersyfikacji, której celem jest zbudowanie portfela prawie 5000 mieszkań na wynajem do końca 2025 roku.

Liad Barzilai, dyrektor generalny Atrium Group, powiedział: „Transakcje te stanowią krok naprzód w naszej strategii dywersyfikacji naszego portfela w sektorze mieszkań na wynajem i wykorzystania możliwości wzrostu, które pozwolą nam nadal zapewniać silne i trwałe długoterminowe zwroty naszym udziałowcom”.

Barzilai powiedział, że firma ma dodatkowe 4000 jednostek w Polsce, ponieważ „pracujemy nad osiągnięciem naszych ambitnych celów i nie możemy się doczekać, aby w nadchodzących miesiącach wykorzystać te początkowe inwestycje”.

Aby przeczytać cyfrowe wydanie najnowszych IPE Real Assets, kliknij tutaj.

READ  Tennis-Led Zeppelin to schody Świątka do nieba na French Open