Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Astronomowie odkrywają największą strukturę Drogi Mlecznej – masywne włókna wodorowe zwane maggi

Astronomowie odkrywają największą strukturę Drogi Mlecznej – włókna wodorowe zwane maggi, rozciągające się na około 16 bilionów mil we wszechświecie.

  • Włókna wodorowe, zwane Maggie, znalezione w Drodze Mlecznej są największą strukturą w naszym wszechświecie
  • Mierzy około 16 bilionów mil i znajduje się 55 000 lat świetlnych od Ziemi


W odległości 55 000 lat świetlnych od Ziemi znajdują się włókna wodorowe, które według astronomów są największą strukturą Drogi Mlecznej.

Masywne włókno wodorowe zwane Magi ma 3900 lat świetlnych długości (1 rok świetlny to 5,87 bilionów mil) i 130 lat świetlnych szerokości i powstało ponad 13 miliardów lat temu.

Międzynarodowy zespół kierowany przez astronomów z Instytutu Astronomii im. Maxa Plancka (MPIA) zmierzył strukturę za pomocą satelity Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Współautor, Juan Soler, znalazł pierwszy dowód istnienia tego stworzenia rok temu i nazwał je „Magi” po najdłuższej rzece w jego rodzinnej Kolumbii, zwanej Rio Magdalena.

Maggie była już możliwa do zidentyfikowania podczas poprzednich ocen danych. Soler powiedział w oświadczenie.

Przewiń w dół, aby zobaczyć filmy

Masywne włókno wodorowe, zwane Magi, ma 3900 lat świetlnych długości (1 rok świetlny to 5,87 bilionów mil) i 130 lat świetlnych szerokości i powstało ponad 13 miliardów lat temu. Oznacza to, że ma ponad 16 bilionów mil

Wodór powstał około 380 000 lat po Wielkim Wybuchu, galaktyka Drogi Mlecznej uformowała się około miliarda lat temu i jest najobficiej występującą substancją we wszechświecie.

Jednak wykrywanie gazu może być trudnym zadaniem, co sprawia, że ​​wykrywanie sznurów haczykowych jest wyjątkowo ekscytujące.

READ  Badanie nie wykazało związku między znieczuleniem zewnątrzoponowym a autyzmem

Jonas Seid, doktorant MPIA i pierwszy autor artykułu opublikowanego w czasopiśmie Astronomia i astrofizykaPowiedział w oświadczeniu: Strona tego wątku przyczyniła się do tego sukcesu.

Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak się tam dostałeś. Ale struna rozciąga się około 1600 lat świetlnych poniżej płaszczyzny Drogi Mlecznej.

Struktura znajduje się 55 000 lat świetlnych od Ziemi, w obrębie Drogi Mlecznej

Struktura znajduje się 55 000 lat świetlnych od Ziemi, w obrębie Drogi Mlecznej

W rezultacie promieniowanie wodoru o długości fali 8 cali wyraźnie wyróżnia się na tle, dzięki czemu włókno jest widoczne.

Po głębszej analizie Maggi zespół odkrył, że gaz zbiega się w niektórych punktach wzdłuż włókna, czyli obszarach, w których wodór prawdopodobnie gromadzi się i kondensuje w większe chmury.

Naukowcy podejrzewają też, że są to środowiska, w których gaz atomowy stopniowo przechodzi w formę molekularną.

Opublikowane badania stwierdzają: „Włókna Maggie ujawniają na wschodzie cechę podobną do osi, w której małe włókna wydają się zbiegać, a ogon zanika w kierunku zachodnim”.

Wodór powstał około 380 000 lat po Wielkim Wybuchu, galaktyka Drogi Mlecznej uformowała się około miliarda lat temu i jest najobficiej występującą substancją we wszechświecie.  Chociaż Magi są ogromne, ten obraz pokazuje, jak niezwykły jest rozmiar Drogi Mlecznej

Wodór powstał około 380 000 lat po Wielkim Wybuchu, galaktyka Drogi Mlecznej uformowała się około miliarda lat temu i jest najobficiej występującą substancją we wszechświecie. Chociaż Magi są ogromne, ten obraz pokazuje, jak niezwykły jest rozmiar Drogi Mlecznej

Część północno-zachodnia pokazuje związek z płaszczyzną środkową, prawdopodobnie zasilaną materiałem na wyższych szerokościach geograficznych. Jednak większość włókien wydaje się być oddzielona od materii galaktyki centralnej.

Na podstawie wcześniej opublikowanych danych zespół oszacował również, że Magee zawiera osiem procent masy wodoru cząsteczkowego.

Pan powiedział wszechświat dzisiaj Że „wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi”.

Kontynuował: „Dodatkowe dane, które, mamy nadzieję, dostarczą nam więcej wskazówek na temat frakcji gazu molekularnego, już czekają na analizę”.

Czym jest sonda GAIA Europejskiej Agencji Kosmicznej i do czego jest przeznaczona?

Gaia to ambitna misja polegająca na zmapowaniu w 3D naszej galaktyki, Drogi Mlecznej, a w trakcie ujawnienia jej powstawania, powstawania i ewolucji.

READ  Alarm NHS w związku z dużą liczbą pacjentów z Covid w Wielkiej Brytanii korzystających z respiratorów | Korona wirus

Gaia krąży wokół Słońca prawie milion mil poza orbitą Ziemi od czasu jej wystrzelenia przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) w grudniu 2013 roku.

Podczas swojej podróży sonda dyskretnie robi zdjęcia Drogi Mlecznej, identyfikując gwiazdy z mniejszych galaktyk, które dawno temu zostały połknięte przez naszą.

Oczekuje się, że Gaia odkryje dziesiątki tysięcy wcześniej nieodkrytych obiektów, w tym asteroidy, które mogą pewnego dnia zagrozić Ziemi, planety krążące wokół pobliskich gwiazd i wybuchające supernowe.

Wizja artysty przedstawiająca Gaię mapującą gwiazdy Drogi Mlecznej.  Wysiłek mapowania Gai jest już bezprecedensowy pod względem skali, ale ma jeszcze kilka lat do uruchomienia.  Gaia kreśli lokalizację gwiazd Drogi Mlecznej na dwa sposoby.  Lokalizuje gwiazdy, ale sonda może również określić ich ruch, skanując każdą gwiazdę około 70 razy

Wizja artysty przedstawiająca Gaię mapującą gwiazdy Drogi Mlecznej. Gaia kreśli lokalizację gwiazd Drogi Mlecznej na dwa sposoby. Lokalizuje gwiazdy, ale sonda może również określić ich ruch, skanując każdą gwiazdę około 70 razy

Astrofizycy mają również nadzieję dowiedzieć się więcej o rozmieszczeniu ciemnej materii, niewidzialnej materii, która, jak się uważa, wiąże ze sobą widzialny wszechświat.

Planują również przetestować ogólną teorię względności Alberta Einsteina, obserwując, jak światło jest odchylane od Słońca i jego planet.

Kamera satelity o miliardach pikseli, największa kiedykolwiek w kosmosie, jest tak potężna, że ​​będzie w stanie zmierzyć średnicę ludzkiego włosa z odległości 621 mil (1000 kilometrów).

Oznacza to, że położenie pobliskich gwiazd zostało określone z niespotykaną dotąd dokładnością.

Gaia kreśli lokalizację gwiazd Drogi Mlecznej na dwa sposoby.

Pełny widok Drogi Mlecznej i sąsiednich galaktyk z Gai, oparty na pomiarach prawie 1,7 miliarda gwiazd.  Mapa pokazuje całkowitą jasność i kolor gwiazd obserwowanych przez satelitę Europejskiej Agencji Kosmicznej w każdej części nieba między lipcem 2014 a majem 2016. Jaśniejsze obszary wskazują na bardziej intensywne koncentracje szczególnie jasnych gwiazd, podczas gdy ciemniejsze obszary odpowiadają fragmentom nieba, na których ich jasność jest mniejsza, a gwiazdy są zauważalne.  Reprezentację kolorów uzyskuje się przez połączenie całkowitej ilości światła z ilością niebieskiego i czerwonego światła zarejestrowanego przez Gaię w każdym punkcie nieba.

Pełny widok Drogi Mlecznej i sąsiednich galaktyk z Gai, oparty na pomiarach prawie 1,7 miliarda gwiazd. Mapa pokazuje całkowitą jasność i kolor gwiazd obserwowanych przez satelitę Europejskiej Agencji Kosmicznej w każdej części nieba między lipcem 2014 a majem 2016. Jaśniejsze obszary wskazują na bardziej intensywne koncentracje szczególnie jasnych gwiazd, podczas gdy ciemniejsze obszary odpowiadają fragmentom nieba, na których ich jasność jest mniejsza, a gwiazdy są zauważalne. Reprezentację kolorów uzyskuje się przez połączenie całkowitej ilości światła z ilością niebieskiego i czerwonego światła zarejestrowanego przez Gaię w każdym punkcie nieba.

READ  NASA ogłasza rozpoczęcie bezzałogowych lotów wokół Księżyca w lutym 2022 r. | NASA

Lokalizuje gwiazdy, ale sonda może również wykreślić ich ruch, skanując każdą gwiazdę około 70 razy.

To pozwala naukowcom obliczyć odległość między Ziemią a każdą gwiazdą, co jest ważną miarą.

We wrześniu 2016 roku Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała pierwszą partię danych zebranych przez Gaię, która zawierała informacje o jasności i pozycji ponad miliarda gwiazd.

W kwietniu 2018 r. rozszerzono to na pomiary w wysokiej rozdzielczości prawie 1,7 miliarda gwiazd.

Reklamy