Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Asda pod presją po rosnących płacach pozostaje w tyle za Tesco i Sainsbury’s | Lew

Lew Jest pod presją, by później podnieść płace swoim pracownikom sklepu wzrost płac W tym tygodniu w Tesco i Sainsbury’s sieć supermarketów Leeds z Leeds pozostała najniżej opłacanym supermarketem w Wielkiej Brytanii.

Asda, trzecia co do wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, płaci pracownikom co najmniej 9,66 funta za godzinę, czyli 10,83 funta w Londynie, co czyni ją jedyną dużą siecią, która płaci mniej niż Płaca wystarczająca na utrzymanie niezależnie zweryfikowana 11,05 GBP w stolicy i 9,90 GBP gdzie indziej.

Ponad połowa pracowników sklepów Asda musiała pożyczać od przyjaciół i krewnych w ciągu ostatniego roku; Według ankiety przeprowadzonej przez Union GMB wśród 2000 pracowników supermarketów, 8% korzystało z banku żywności, a 12% z pożyczkodawcy.

Nadine Hutton, krajowa urzędniczka związku, powiedziała: „Asda musi mieć kontrolę. Jest to obecnie najniższy dochód spośród czterech wielkich supermarketów i jeden z najmniej dochodowych supermarketów ogółem. Kryzys związany z kosztami życia i dla wielu pracowników Asdy pokrycie podstawowych rachunków to walka”.

Asda poinformowała, że ​​w tym miesiącu podniosła wynagrodzenie do 9,66 funta za godzinę, nieco powyżej nowego ustawowego minimum wynoszącego 9,50 funta dla osób w wieku 23 lat i starszych, i jest jednym z zaledwie dwóch supermarketów, które nadal wypłacają premię pracownikom sklepów.

Asda powiedział, że jednorazowa premia w wysokości 413 funtów dla pracowników pełnoetatowych skutecznie podniosła stawkę godzinową do 9,88 funtów. Pracownicy organizują także roczną podwyżkę płacy do stawki godzinowej 10,06 GBP.

Rzecznik firmy powiedział: „Płacimy naszym kolegom ze sklepów konkurencyjną stawkę godzinową w porównaniu z sektorem detalicznym, a nasza stawka płac wzrośnie o 7,35% w ciągu najbliższych dwóch lat. W przeciwieństwie do większości konkurentów, płacimy również wszystkim kolegom ze sklepu premię”.

Asda została w tyle, ponieważ sprzedawcy detaliczni zostali zmuszeni do płacenia dużych podwyżek płac, aby przeciwdziałać rosnącej inflacji i konkurencji o właściwych pracowników.

READ  Brytyjscy pracownicy Twittera mierzą się z siekierą przez trzy dni, aby nominować aktora | Świergot

Znawcy branży twierdzą, że toczy się walka o zatrzymanie doświadczonego personelu, a także o przyciągnięcie nowych pracowników, biorąc pod uwagę koszty rekrutacji i szkolenia.

Połączenie Brexitu i pandemii zwiększyło konkurencję o pracowników, a wielu Europejczyków wróciło do domu w ciągu ostatnich dwóch lat i albo nie może, albo nie chce wrócić do Wielkiej Brytanii.

Presja na Asdę wzrosła po tym, jak Sainsbury potwierdził, że podniósł pensje dla pracowników supermarketów i sklepów Argos poza Londynem o 55 pensów za godzinę do londyńskiej płacy na życie w wysokości 11,05 funta.

Ta poprawa sprawia, że ​​jest to pierwsza grupa supermarketów, która później płaci wszystkim swoim pracownikom powyżej niezależnie zweryfikowanej płacy wystarczającej na utrzymanie presja inwestorów. Pracownicy Sainsbury w centrum Londynu otrzymują już 11,05 funta za godzinę Wzrost płac w zeszłym miesiącuOsoby spoza stolicy zarabiają co najmniej 10 funtów na godzinę.

Potem przyszła podwyżka płac TescoSklep, który wcześniej był najmniej dochodowym domem towarowym w Wielkiej Brytanii, ogłosił w czwartek, że zainwestował 200 mln funtów w podniesienie stawki wynagrodzenia o 5,8% do minimum 10,10 funtów od 24 lipca 2022 r., co jest największą jednoroczną inwestycją w stawkę godzinową dla pracowników sklepów i hurtowni w największej sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii od co najmniej dekady.

Zgodnie z umową uzgodnioną z Usdaw, niektórzy kierowcy dostawczy, którzy obecnie płacą 9,55 funta za godzinę, otrzymają dodatkowe 90 pensów za godzinę od 1 maja, a stawka godzinowa wyniesie 11 funtów od 24 lipca 2022 r.

Ostatnia podwyżka płac Tesco nastąpiła zaledwie siedem miesięcy po tym, jak najsłabiej opłacani pracownicy podnieśli swoje pensje o 2,7% do 9,55 funta za godzinę. Tesco opuściło teraz Aldi, aby dołączyć do Sainsbury, Morrisons, Aldi i Lidla w licytacji co najmniej 10 funtów za godzinę.

READ  Mick Lynch proponuje „proces walki” przeciwko Grantowi Shappsowi, aby zakończyć spór