Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Artysta mówi, że Capcom ukradł jej obrazy do gier Resident Evil, Devil May Cry w procesie sądowym

Gry Capcom, takie jak Resident Evil 4 A diabeł może płakać Podobno szeroko wykorzystywała w swoich grach nielicencjonowane obrazy chronione prawem autorskim do tworzenia środowisk, szczegółów, a nawet wampir 4 logo, zgodnie z nowym pozwem złożonym w piątek.

Projektantka Judy A Jurassic złożyła swoją pierwszą skargę w sądzie stanu Connecticut w piątek. W pozwie twierdzi, że Capcom wykorzystał obrazy ze swojej książki chronionej prawem autorskim, powierzchnie, w wielu grach, w tym wampir 4A diabeł może płakaći inne gry firmy Capcom. powierzchnie to zbiór 1200 fotografii jurajskich autoportretów ornamentów; Książka ma na celu „badania wizualne” dla artystów, architektów i projektantów, Zgodnie z opisem książki. Pierwotnie wydany w 1996 roku. Do zestawu dołączona jest płyta CD ze zdjęciami – ale Juracek powiedziała, że ​​wymaga od ludzi uzyskania licencji na zdjęcia z nich do użytku komercyjnego, kontaktując się z nimi bezpośrednio. Juracek powiedział w pozwie, że Capcom nigdy nie skontaktował się z nią w celu uzyskania licencji.

Juracek odniósł się do co najmniej 80 obrazów, które są używane w różnych scenariuszach w grach Capcom, z ponad 100 stronami dokumentacji. Jeden z przykładów przywołanych w pozwie dotyczy stłuczonej tkaniny szklanej użytej w: Resident Evil 4 Logo.

Zdjęcie: Judy A. Jurassic/Capcom za pośrednictwem dokumentów sądowych

Jurassic powiedziała, że ​​zrobiła zdjęcie szkła we Włoszech. „Trudno sobie wyobrazić, że Juracek uchwyciłby obraz rozbitego szkła we Włoszech i projektu drzwi pałacowych, a artyści Capcomu odtworzyli dokładnie ten sam wzór rozbitego szkła w logo i wystroju wnętrz bez wykorzystania wizerunków Juracka” powiedziany. w pozwie.

Na ponad 100 stronach dokumentów potwierdzających sprawę Juracek przytoczył ponad 200 przypadków, w których jej obrazy były rzekomo wykorzystywane w grach firmy Capcom. Obejmuje to wszystko, od marmurowych motywów po ozdobne, rozpoznawalne detale rzeźbiarskie, które występują w grach Capcom.

Metaliczna faktura garnituru

Zdjęcie: Judy A. Jurassic/Capcom za pośrednictwem dokumentów sądowych

Część przewodników po Juracku pochodzi z Naruszenie danych Capcom 2020co wydarzyło się w listopadzie. W tym naparze Resident Evil VillageCapcom powiedział, że plany uruchomienia zostały ujawnione przedwcześnie, a dane osobowe setek tysięcy osób, w tym klientów, akcjonariuszy i pracowników, zostały naruszone. Capcom podobno otrzymał żądanie okupu w ataku, zanim informacje te wyciekły online. Informacje te obejmowały „obrazy grafiki w wysokiej rozdzielczości używane w Resident Evil i innych grach” – powiedział Jurassic.

Nazwy plików co najmniej jednego z obrazów z zaatakowanych plików Capcom są takie same, jak nazwy plików używane w [Surfaces] CD-ROM – twierdziła. Kombinezon ma metaliczną teksturę, która na płycie Juracek nosi nazwę „ME009” i taką samą nazwę w folderach Capcom.

Kozia tkanina garnituru

Zdjęcie: Judy A. Jurassic/Capcom za pośrednictwem dokumentów sądowych

W pozwie Juracek zaznaczył, że Capcom był również niedawno naładowany Aby skopiować projekty bestii holenderskiego reżysera Richarda Ravorsta dla nowego Resident Evil Village Gra. Raaphorst odkrył rzekomy projekt kradzieży po tym, jak fani skontaktowali się z nim w sprawie postaci z jego filmu Armia Frankensteina Będąc podstawą złego człowieka w wiosce, Storm, Powiedz Eurogamerowi.

Prawnicy Juracka zwracają się do sądu o zrekompensowanie jej do 12 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie praw autorskich. Domaga się również odszkodowania za „zarządzanie pseudoprawami autorskimi i usunięcie z administrowania prawami autorskimi”: od 2500 do 25 000 USD za każdy wykorzystany obraz.

Przedstawiciel Capcom powiedział firmie Polygon, że firma była „świadoma pozwu” i „nie ma dalszych komentarzy”. Adwokat Juracka nie odpowiedział na prośbę Polygon o więcej informacji.

Pełna skarga dostępna jest poniżej.

Aktualizacja: Ta historia została zaktualizowana o oświadczenie Capcom.

READ  Fan Dev zamyka GTA San Andreas Mod z powodu Take-Two