Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arkansas Righty Peyton Pallette, kandydat do wyboru w pierwszej rundzie w 2022 MLB, podda się operacji Tommy’ego Johna

Obrazy Getty

Praworęczni University of Arkansas Peyton Palette opuści sezon baseballowy 2022 z powodu urazu więzadła łokciowego, który wymaga operacji Tommy’ego Johna. Kendall Rogers raporty z D1 Baseball. Drużyna nr 2 Razorbacks potwierdziła kontuzję Palette.

Ballet pojawił się w 2022 roku jako przewidywany wybór pierwszej rundy w czerwcowym drafcie, z szansą na awans do pierwszej 10-15. Ameryka baseball Początkowo Pallette znalazła się na 13. pozycji w kategorii draft (i dzban z college’u nr 2) przed sprowadzeniem go do nr 29 po wiadomości o operacji Tommy’ego Johna.

Operacja Tommy’ego Johna nie złamała umowy dla zespołów w dniu draftu, a Palette wciąż może być wybierana stosunkowo wysoko. W zeszłym roku prawicowy Ole Miss Gunnar Hoglund, jeden z 10 najlepszych kandydatów, potrzebował w maju operacji Tommy’ego Johna i został uznany przez Blue Jays na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej. Zapłacili mu 3,25 miliona dolarów premii za podpisanie kontraktu. Inni, tacy jak prawicowy Erick Fedde i prawicowy Yankees Clarke Schmidt, zostali wybrani do pierwszej rundy w ostatnich latach, mimo że przeszli operację Tommy’ego Johna w tygodniach poprzedzających draft.

Oto fragment raportu MLB.com Scout Report on Pallette:

Pallette jest porównywany do Walkera Buehlera ze względu na jego szkielet 6 stóp-1 i wysokiej jakości materiał. Jego szybkie ramię wytwarza szybkie piłki, które osiągają prędkość 93-95 mil na godzinę i wznoszą się do 99 podczas jazdy, choć zeszłej wiosny zanotowało zaskakująco niski 19-procentowy wskaźnik wahań i awarii. Jego najlepszy wynik to piłka Hammer Curve z prędkością 78-83 mil na godzinę z wysokimi prędkościami wirowania i głębokością, która dezorientuje zarówno osoby leworęczne, jak i praworęczne.

Pallette wykorzystuje również przesunięcie w lewo, które jest nieco statyczne w późnych latach 80., ale utrzymuje go z dala od beczki z pewnym blaknięciem i opadaniem. Ma większą prędkość, ale mniej polerowany niż Buehler, którego pokazał na studiach w Vanderbilt, i będzie musiał bardziej konsekwentnie replikować swoją mechanikę, aby rozwinąć lepszą niż przeciętna kontrolę. Profil początkującego może być nr 2, jeśli udowodni, że poradzi sobie z obciążeniem pracą.

W zeszłym roku Palette osiągnęła 4,02 ERA z 67 uderzeniami w 56 przejazdach w Arkansas. Został zamknięty w maju z powodu problemu z łokciem, ale został zatwierdzony do wznowienia sesji rzucania bykami podczas treningów jesiennych. Łokieć Palette znów zaczął działać na początku tego miesiąca.

READ  Rankingi graczy All Blacks: Super Dine Coles awansuje przeciwko Fidżi

„Wydaje się być w 100 procentach zdrowy, rzuca piłkę lepiej niż kiedykolwiek” – powiedział. Trener Arkansas, Dave Van Horn, powiedział jesienią Rivals.com. „Stał się większy i silniejszy. Naprawdę zaczyna wyglądać na tę rolę. Bardzo dojrzał zarówno fizycznie, jak i psychicznie i mamy nadzieję, że możemy oczekiwać od niego wielkich rzeczy”.

Obecnie przeciętny czas na rehabilitację po operacji Tommy’ego Johna to 14-16 miesięcy. Dopóki nie będzie żadnych komplikacji, Palette powinna wrócić w połowie przyszłego lata. Zespoły, które otrzymują dodatkowe wybory do draftu dzięki odszkodowaniu dla wolnych agentów i/lub loterii konkurencyjnej, są w lepszej pozycji, aby rzucić kostką na kontuzjowanych potencjalnych klientów, takich jak Pallette.