Argentyna, Chorwacja, Francja i Maroko: Cztery drużyny nadal grają w Mistrzostwach Świata FIFA

Kiedy Chorwacja i Maroko zremisowały 0:0 czwartego dnia finałów Mistrzostw Świata FIFA w Katarze, rzuciłbyś im wyzwanie, by awansować do dwóch z czterech półfinalistów.

Ale oto jesteśmy – Chorwacja pokonuje Brazylię (w rzutach karnych) i Maroko pokonuje Portugalię (co czyni je pierwszym krajem afrykańskim, który awansował do finału mistrzostw świata).

O miejsce w finale zmierzą się teraz odpowiednio z europejską Francją wagi ciężkiej, broniącymi tytułu mistrzami i Argentyną wagi ciężkiej z Ameryki Południowej.

Kiedy Chorwacja i Maroko spotkały się w fazie grupowej Mistrzostw Świata FIFA, mało kto mógł się spodziewać, że będą dwoma z czterech półfinalistów.

Darko Voinovich/AP

Argentyna zmierzy się z Chorwacją w pierwszym półfinale na słynnym Lusail Stadium [kickoff 8am Wednesday NZ time]a Francja zmierzy się z Marokiem na drugim miejscu na stadionie Al Bayt [8am Thursday].

Przegrani spotkają się następnie w trzeciej i czwartej rundzie play-off [4am Sunday] Ze zwycięzcami spotykającymi się w finale na kultowym stadionie Lusail 24 godziny później [4am Monday].

Argentyńczyk Nahuel Molina świętuje z Julianem Alvarezem i Lionelem Messim po zdobyciu pierwszego gola w ćwierćfinale Mistrzostw Świata FIFA przeciwko Holandii.

RICARDO MAZLAN / AP

Argentyna

Arabia Saudyjska zaskoczyła Argentynę w meczu otwarcia Przegrał 2-1 po tym, jak prowadził w pierwszej połowie dzięki karnemu Lionela Messiegoale odbił się i został pokonany Meksyk 2-0 I Polska 2:0, aby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału.

Do pierwszego gola Messiego w meczu pucharowym mistrzostw świata dołączył Julian Alvarez Tam pokonali Australię, wygrywając 2:1 i awansując do ćwierćfinału.

Młody czarodziej strzelił ponownie bramkę, po czym bramka Wouta Weghorsta w końcówce sprawiła, że ​​Holendrzy w ćwierćfinale wygrali serię rzutów karnych i objęli prowadzenie. Argentyna również zwyciężyła 4:3.

Z czterema nagrodami za najlepszego piłkarza na swoim koncie, Messi rozgrywa swój najlepszy w historii występ na Mistrzostwach Świata i ma być kluczową postacią, gdy zmierzą się z Chorwacją w półfinale.

READ  Anglia i Australia: ćwierćfinały Pucharu Świata w rugby kobiet - na żywo | Puchar Świata w Rugby Kobiet 2021

Dotychczasowe wyniki

Arabia Saudyjska 2 (Saleh Al-Shehri, 48 minut, Salem Muhammad Al-Dosari, 53 minuty). Argentyna 1 (długopis Lionela Messiego 10′)

Argentyna 2 (Lionel Messi 64 minuty, Enzo Fernandez 87 minut) Meksyk 0

Argentyna 2 (Alexis McAllister 46′, Julian Alvarez 67′) Polska 0

Argentyna 2 (Lionel Messi 35 minut, Julian Alvarez 57 minut) Australia 1 (Samobójczy gol Enzo Fernandeza 77)

Argentyna 2 (Nahuel Molina 35 minut, Lionel Messi długopisem 73 minuty) Holandia 2 (Wout Weghorst 83′, 90′ + 11) – Argentyna wygrała rzuty karne 4:3

Chorwaci reagują po zwycięstwie w rzutach karnych nad Brazylią w ćwierćfinale Mistrzostw Świata FIFA.

Darko Bandic / AP

Chorwacja

Chorwacja wygrała tylko jeden z pięciu meczów mistrzostw świata, ale sukces w dwóch kolejnych rzutach karnych zapewnił im miejsce w czwartej rundzie.

To była wygrana Zwycięstwo 4:1 nad Kanadą w grupie Fograniczony do remisu 0-0 z innymi półfinalistami z Maroka i Belgiaktórzy zostali w rezultacie wyeliminowani.

Musieli wyrównać po przegranej z Japonią i Hiszpanią w meczach pucharowych, ale po wyrównaniu na 1-1 udało im się wyrównać, zanim dość wygodnie wykonali zadanie z rzutu karnego. 3-1 i 4-2 marginesy.

Czy mogliby stać się pierwszą drużyną od Brazylii w 2002 roku, która awansowała do dwóch finałów mistrzostw świata z rzędu – niezwykły wyczyn, który Francja, zwycięzca w 2018 roku, zgłosi się jako następny?

Chorwacja 0 Maroko 0

Chorwacja 4 (Andrej Kramarić 36′, 70′, Marko Livaja 44′, Lovro Majer 90′ +4) Kanada 1 (Alphonso Davies 2′)

Chorwacja 0 Belgia 0

Chorwacja 1 (Ivan Perisic 55′) Japonia 1 (Daizen Maeda 43′)

Chorwacja 1 (Bruno Petković 117′) Brazylia 1 (Neymar 105′ + 1)

Olivier Giroud z Francji świętuje po zdobyciu drugiego gola dla swojego zespołu w wygranym ćwierćfinale Mistrzostw Świata FIFA nad Anglią.

Katherine Ivel/Getty Images

Francja

Obrońca tytułu wszedł do turnieju z długą listą kontuzji, brakowało pomocników N’Golo Kante, Paula Pogby i napastnika Karima Benzemy.

READ  Ben Stokes rezygnuje z Pucharu Świata T20, poświęcając do końca swojej kariery kapitana Anglii

Mimo to zakwalifikowali się do 1/8 finału, po czym pozostał tylko mecz pokonując Australię 4:1 i Dania 2-1Zanim Przegrana 0:1 z Tunezją W meczu, w którym dokonali hurtowych zmian.

Oni są następni W swoim pierwszym meczu pucharowym przegrali z Polską 3:1 Przed pokonaniem Anglii 2:1 w ćwierćfinale, gdzie Harry Kane nie wykorzystał rzutu karnego, który wyrównałby wyniki w ostatnich 10 minutach..

Niesamowity napastnik Kylian Mbappe Zdobył pięć goli, z których cztery strzelił jako nastolatek podczas zwycięskiego biegu Francji na Mistrzostwach Świata 2018 i będzie ważną postacią, którą chcą powtórzyć.

Francja 4 (Adrien Rabiot 27′, Olivier Giroud 32′, 71′, Kylian Mbappé 68′) Australia 1 (Craig Goodwin 9′)

Francja 2 (Kylian Mbappe 61 min, 86 min) Dania 1 (Andreas Christensen 68′)

Tunezja 1 (Wahbi Khazri 58 Dr.) Francja 0

Francja 3 (Olivier Giroud 44′, Kylian Mbappe 74′, 90′ + 1) Polska 1 (napisany przez Roberta Lewandowskiego 90 min +9)

Francja 2 (Aurelien Tchouameni 17′, Olivier Giroud 78′) Anglia 1 (pióro Harry’ego Kane’a 54′)

Marokańczyk Youssef En-Nesiri świętował po zdobyciu gola w ćwierćfinale mistrzostw świata nad Portugalią.

Martin Meisner/AP

Maroko

Szokujący zespół Last Four stracił tylko jednego gola w ciągu 480 minut mistrzostw świata w piłce nożnej – gola strzelonego przez środkowego obrońcę Naifa Aguierda do własnej bramki podczas meczu. Zwycięstwo 2:1 nad Kanadą.

po, po Ich pierwszy remis jest z Chorwacjątrafili Belgia (2-0)i Kanadai Hiszpania (w rzutach karnych po remisie 0:0) i Portugalia (1-0)nigdy nie pozostając w tyle.

Czy mogą kontynuować imponującą passę przeciwko Francji, która ma dwóch z trzech najlepszych strzelców turnieju – Mbappe ze swoim pięciopunktowym i czterobramkowym Oliverem Giroudem?

Mają za sobą większość Afryki i świata arabskiego, gdy chcą kontynuować tworzenie historii w Katarze.

Maroko 0 Chorwacja 0

READ  „W tej chwili jest to ekscytujące”: Chiński zawodnik wagi ciężkiej Zhili Zhang nie może się doczekać walki z Josephem Parkerem