Ardi Savea przeprasza za gest poderżnięcia gardła w wygranej 39-33 Hurricanes

W AAMI Park, Melbourne: Huragany 39 (Ardie Savea 13′, 28′, Josh Moorby 36′, Salesi Rayasi 65′, Jordie Barrett 78′ próby, Barrett 4 przeciw, 2 długopisy) buntownicy 33 (Brad Wilkin 3′, Lachie Anderson 46′, Carter Gordon 55′, Richard Hardwick 68′, 74′ próby, Gordon, Reese Hodge 3 negatywy). HT: 24-7

Ardie Savea, gwiazda All Blacks, przeprosił za wykonanie gestu poderżnięcia gardła swojemu przeciwnikowi po gorącej wymianie zdań podczas ciasnej ucieczki Hurricanes przeciwko Melbourne Rebels, mówiąc, że „nie ma wymówki” i „musi być lepiej”.

Savea strzelił 2 próby i ponownie ustawił obrońcę Josha Moorby’ego, gdy Hurricanes przetrwali pełne napięcia 10 minut w końcówce, aby pokonać Rebels 39-33 w ekscytującym meczu Super Round na AAMI Park w piątek wieczorem.

Bramka Jordiego Barretta w 78. minucie ostatecznie zakończyła się 10. z rzędu zwycięstwem Hurricanes nad Rebeliantami po tym, jak przeciwnik nr 8, Richard Hardwicke, zmusił ich do potu dwoma późnymi próbami zmniejszenia deficytu do zaledwie jednego punktu.

Ale pomimo radości z drugiego zwycięstwa na wyjeździe, aby rozpocząć nowy sezon Super Rugby Pacific, zwycięstwo Hurricanes zostało przyćmione przez paskudny wypadek na Savea przed przerwą.

Po tym, jak został wyróżniony przez sędziego Jamesa Dolmana po bójce z udziałem graczy z obu drużyn, Savea wykonał gest podcinania gardła w kierunku renegata rozgrywającego Ryana Laurensa i wydawał się grozić mu, gdy szedł do kosza na grzechy.

Według sędziego Doelemana Savea miał 10 minut na linii bocznej, aby „eskalować” sytuację, po tym, jak Dane Coles zmagał się, a Josh Canham został przykuty do podłogi, a gracze z obu drużyn zgromadzili się.

READ  Rafael Nadal pokonuje Novak Djokovic Score, Score, News, Highlights, Head-to-Head, Next Generation Criticism of Djokovic

Savea wziął na siebie usunięcie pierwszych pięciu Rebeliantów Carter Gordon, zanim rzucił go na ziemię.

Savea początkowo bronił swoich działań, mówiąc sędziemu, że tylko próbował wyeliminować Gordona, ale Doelemann poczuł, że przesadził i dał numerowi osiem żółtą kartkę.

Savea został wygwizdany, kiedy wrócił w drugiej połowie i wziął na siebie przeprosiny natychmiast po meczu.

„Rozumiem, że fani są źli z powodu mojego gestu” – powiedział Sky Sports.

„To po prostu najgorętszy moment czegoś w rodzaju. To piłka nożna. Dzieci nas obserwują, jesteśmy w gorącym momencie. Zwykle jest to niezgodne z moją naturą, więc najpierw podnoszę rękę i przepraszam za to”.

„Jestem po prostu szczęśliwy, że wygrałem. Rebelianci dali z siebie wszystko dziś wieczorem. Uznanie dla nich. Byli fizyczni ze swoim pakietem napastników, więc mamy coś, na co możemy spojrzeć w lustro”. [at].

Skrzydłowy huraganu Salsey Riasi nurkuje, by strzelić gola w drugiej połowie.

Kelly Divina/Getty Images

Frustracja Savea wydawała się wynikać z jego żółtej kartki, którą uważał za miękką.

„To po prostu zwykłe przekomarzanie się w grze. Dla mnie, aby dostać żółtą kartkę za pchnięcie i pchnięcie, tak właśnie dzieje się w rugby.”

„Muszę być lepszy. Próbujemy uporządkować grę. Rozumiem… Nie ma dla mnie wymówki, muszę być lepszy. „

Hurricanes spadli do 13 graczy, kiedy rezerwowy Tevita Mafileo, awansowany z żółtej, otrzymał czerwoną kartkę na początku drugiej połowy za kontakt z głową przeciwnika podczas porządków.

Podopieczni Jasona Hollanda prowadzili po pierwszej połowie 16 punktami po tym, jak Savea przerwał próby na 13 i 28, po czym oderwał się od scruma i wystawił Morby’ego na trzecie miejsce w drużynie.

Jednak przewaga liczebna pozwoliła buntownikom wrócić do gry w drugiej połowie. Strzelili dwa gole, pokonując Lachy’ego Andersona i Cartera Gordona, zanim Salsey Riassi wykonał szarżę Supermana w lewy róg, aby przywrócić impet huraganom.

READ  T20 World Cup: Afganistan bezlitośnie pokonał Szkocję 130 razy

Jednak Renegaci nadal rzucali wszystko na Hurricanes, a ich presja została nagrodzona, gdy Ryan Hardwick rozbił się w krótkich odstępach czasu.

Ale Hurricanes trzymali się mocno, by zdobyć drugą skórę głowy na drodze w Australii.

Wielka chwila

Żółta kartka Savea była ogromnym punktem zwrotnym, ponieważ pozwoliła Rebelowi wrócić do gry, nawet jeśli wyróżnianie go wydawało się niesprawiedliwe. Ale niektórzy mogą uważać, że zasługuje na surowszą karę za sposób, w jaki się później zachowywał.

Ocena meczu

9/10. Neutralni, którzy uczestniczyli w drugim meczu Super Rundy, byliby z tego zadowoleni. W 78. minucie zaplanowano ognisty festiwal, czego chcieć więcej?

najlepszy gracz

Zachowanie Savea zostało przyćmione przez znakomity występ ósmej gwiazdy Hurricanes, który strzelił dwie próby i ustawił kolejną, a wszystko to przed przerwą.

Wielkie zdjęcie

Hurricanes odnieśli swoje pierwsze pięcioletnie zwycięstwo nad Rebeliantami. Po raz pierwszy od 2018 roku rozpoczęli sezon Super Rugby od zwycięstw jeden po drugim. Wracają do domu, aby gościć The Blues w najbliższą sobotę.