Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arabia Saudyjska i Tunezja podpisują porozumienie o rozwoju energetyki odnawialnej

Arabia Saudyjska i Tunezja podpisują porozumienie o rozwoju energetyki odnawialnej

Saudi Lime, jeden z największych dostawców wapienia w Arabii Saudyjskiej, planuje zwiększyć produkcję do 3000 ton minerału dziennie w ciągu najbliższych dwóch lat, powiedział dyrektor generalny firmy Arab News.

W wywiadzie na marginesie Future Minerals Forum w Rijadzie Ahmed Eleiwa powiedział, że ten poziom produkcji ma być znacznie wyższy niż obecna podaż 1500 ton wapienia dziennie – już największa w królestwie.

Dodał, że:[The current areas’ production] Wystarczy na następne dwadzieścia pięć lat, zarówno pod względem jakości, jak i ilości”.

Firma ma również dołączyć do Nomu, rynku równoległego w Arabii Saudyjskiej, w połowie tego roku, po zakończeniu procedur w Urzędzie Rynku Kapitałowego. Ponadto oczekuje się, że firma produkująca wapień wejdzie do obiegu w ciągu maksymalnie dwóch lat.

Pytany o klientów Saudi Lime, Eliwa powiedział: „Mamy duże portfolio [of customers] Na całym świecie oraz w Arabii Saudyjskiej i regionie MENA, takich jak Sabic, Aramco, SWCC, Ma’aden i wiele innych [other] Klient.”

Ponadto zdecydowana większość sprzedaży górnika odbywa się na terenie Królestwa z udziałem przekraczającym 85 proc. Pozostała część trafia do różnych krajów, m.in. do Kuwejtu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Etiopii, Erytrei i Sudanu.

Firma ma również obecnie wskaźnik saudyzacji na poziomie 50 procent, ale dąży do osiągnięcia wyższego wskaźnika saudyzacji w przyszłości.

„Naszym planem jest osiągnięcie 80-procentowego wskaźnika saudyzacji w ciągu trzech lat” – powiedziała Elwa.

READ  Teraz przygotuj się na odcięcie przez Putina dostaw gazu, ostrzegła Europa