Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple publikuje zupełnie nową mapę, dokładniejszą nawigację w Nowej Zelandii

Aplikacja nie musi być aktualizowana, aby uzyskać dostęp do nowych funkcji – powinna być automatycznie dostępna przy następnym otwarciu. O uwagę Kiwi będą rywalizować takie, jak Mapy Google.

Oprócz nowej mapy wprowadzane są inne funkcje, które pomogą Kiwi odkrywać świat.

Przewodnik po języku naturalnym Siri zawiera wskazówki, które wyglądają bardziej naturalnie niż standardowe wskazówki, wykorzystując punkty orientacyjne, aby pomóc użytkownikom, np. „na następnych światłach skręć w lewo”.

Wyświetlane będą również informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, w tym aktualne ograniczenia prędkości, a ikony fotoradarów informują użytkowników o zbliżaniu się do fotoradarów i czerwonych świateł na trasie, z dodatkową możliwością sprawdzenia, gdzie się znajdują na mapie.

Użytkownicy mogą również udostępniać ETA rodzinie, znajomym i współpracownikom za pomocą prostego dotknięcia lub prosząc Siri za pomocą funkcji Share ETA. Odbiorca może śledzić lot, a mapy zaktualizują go o szacunkową stawkę, gdy pasażer przybędzie w przypadku znacznego opóźnienia.

Użytkownicy mogą bezpiecznie i łatwo zgłosić wypadek, niebezpieczeństwo lub kontrolę prędkości na swojej trasie, po prostu mówiąc Siri „wypadek w przyszłości” lub „coś jest w drodze”.

Inne aktualizacje obejmują funkcję Look Around, która jest dostępna w niektórych krajach za granicą od premiery iOS 15.

Ta funkcja zapewnia interaktywne wizualizacje uliczne w wysokiej rozdzielczości, obrazowanie 3D oraz płynne, płynne przejścia w całym kraju.

Użytkownicy z dowolnego miejsca na świecie mogą poruszać się po Nowej Zelandii, w tym w Parku Narodowym Aoraki Mount Cook, Queen Street w Auckland i wielu innych miejscach.

Dodano szczegółowe instrukcje chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej dla Auckland i Wellington.

Dzięki temu użytkownicy mogą podnieść iPhone’a, aby skanować budynki, a Mapy wygenerują szczegółowe wskazówki na podstawie tych punktów orientacyjnych.

Apple twierdzi, że prywatność jest wbudowana w aplikację, z niestandardowymi funkcjami, takimi jak sugerowanie, kiedy wyjść na następne spotkanie, utworzonymi przy użyciu inteligencji na urządzeniu.

READ  Użytkownicy programu Microsoft Outlook mają problemy z dostępem do poczty e-mail

„Ponadto wszelkie dane gromadzone przez Mapy podczas korzystania z aplikacji, w tym wyszukiwane hasła, trasy nawigacji i informacje o ruchu, są powiązane z losowymi identyfikatorami, które są regularnie resetowane, aby zapobiec powiązaniu przechowywanych na serwerze danych wyszukiwania i lokalizacji z unikalnym użytkownik”, powiedziała firma.