Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple przebudowało Apple Music jako natywną aplikację z systemem macOS 12.2

Apple w czwartek wypuściło pierwszą wersję beta systemu macOS Monterey 12.2, kilka dni po wydaniu macOS 12.1 dla wszystkich użytkowników. Chociaż firma nie dostarczyła dziś żadnych informacji o wydaniu aktualizacji, wygląda na to, że Apple w końcu przebudowuje aplikację Apple Music jako pełną natywną aplikację dla systemu MacOS.

W 2019 roku, kiedy Apple wprowadził macOS Catalina, popularny iTunes został zastąpiony przez aplikację Music, aby lepiej odzwierciedlać strategię firmy dotyczącą iOS i tvOS. Jednak, chociaż pod nową nazwą, aplikacja Muzyka na macOS zachowała zaplecze iTunes, które było zasadniczo zbiorem treści internetowych załadowanych do aplikacji.

Chociaż działa to w przypadku większości użytkowników, posiadanie treści internetowych w aplikacjach sprawia, że ​​korzystanie z nich jest mniej płynne. Na szczęście Apple w końcu pracuje nad zmianą tego za pomocą macOS Monterey 12.2 Beta, który zawiera kilka dużych zmian w zapleczu aplikacji muzycznej.

Jak po raz pierwszy zauważył Luming Yin on ŚwiergotW macOS 12.2 Apple Music używa teraz AppKit — natywnej struktury interfejsu dla macOS. 9to5Mac Udało mi się potwierdzić na podstawie kodu macOS, że aplikacja Muzyka używa teraz JET, technologii stworzonej przez Apple do konwersji treści internetowych na aplikacje natywne.

Niektóre części aplikacji Muzyka były już oryginalne, na przykład Biblioteka muzyczna. Ale teraz użytkownicy komputerów Mac zauważą, że wyszukiwanie nowych utworów w Apple Music jest znacznie szybsze, ponieważ strony wyników są wyświetlane z oryginalnym interfejsem zamiast strony internetowej. Przewijanie między elementami jest również płynniejsze dzięki aplikacji beta, a gesty na gładziku są teraz bardziej responsywne.

Porównując obie aplikacje obok siebie, wersja beta Muzyka może wyglądać na prostszą z brakującymi niektórymi efektami interfejsu – prawdopodobnie dlatego, że Apple wszystko przebudowuje i minie trochę czasu, zanim oryginalna wersja przywróci wszystkie te efekty wizualne.

READ  Listy przebojów w Wielkiej Brytanii: Nintendo Switch Sports wciąż góruje nad konkurentami Nintendo

Yin wspomniał, że aplikacja Apple TV również została przebudowana z oryginalną tapetą. Chociaż to rzeczywiście prawda, 9to5Mac Dowiedziałem się, że Apple zaktualizował już aplikację telewizyjną o technologię JET w macOS Monterey 12.1, która jest dostępna dla każdego. Oczywiście w nadchodzącej wersji beta systemu macOS 12.2 spodziewane są dalsze ulepszenia obu aplikacji.

W związku z tym kod Monterey w systemie macOS wskazuje, że Apple nadal pracuje nad Universal Control, ale funkcja nadal nie jest dostępna dla użytkowników. Firma oficjalnie Universal Control wydano ostatnio do wiosny 2022 r.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: