Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple porzuca kabel piorunowy

Mamy gdzieś w domu ukryte schody wstydu. Wypełniony po brzegi plątaniną różnych kabli. Jeden do telefonu i jeden do tabletu i kilka kabli, których nie jestem pewien.

Jednak jeden z nich jest bliski zniknięcia na zawsze.

Po latach lobbingu gigant technologiczny Apple w końcu zobowiązał się do porzucenia portu Lightning 2012 w swoich nadchodzących iPhone’ach.

Przemawiając na wydarzeniu w Wall Street Journal, Greg Joswiak z Apple powiedział, że firma będzie przestrzegać dyrektyw UE, które nakażą korzystanie z USB-C na nowych urządzeniach.

„Oczywiście będziemy musieli przestrzegać lokalnych przepisów, nie mamy wyboru, jak to robimy na całym świecie, ale uważamy, że takie podejście byłoby lepsze dla środowiska i dla naszych klientów, gdyby nie mieli rządu, który jest nakazowy.

Odmówił jednak powiedzieć, czy Apple wprowadzi zmianę w przyszłym roku, przed zmianą prawa w 2024 roku.

USB-C jest powszechnie postrzegany jako zapewniający szybsze przesyłanie danych.

W oświadczeniu dla mediów na początku tego tygodnia Rada Unii Europejskiej potwierdziła, że ​​ostatecznie zatwierdziła „dyrektywę w sprawie wspólnych nadawców”.

Oznacza to, że port USB-C będzie stale poszukiwany w całej gamie urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety i słuchawki.

Zmiana będzie oznaczać mniej kabli dla konsumentów, ponieważ większość nowych urządzeń będzie mogła współdzielić ładowarki.

Poszukiwanie odpowiedniego spedytora może być kłopotliwe i generować około 11 000 ton e-odpadów rocznie, powiedział Joseph Sekila, minister przemysłu i handlu.

„Posiadanie ładowarki, która pasuje do wielu urządzeń, pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas, a także pomoże nam ograniczyć e-śmieci”.

READ  Zwiększ rozmiar ekranu