Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple i Meta znajdują się w „cyklu kolizyjnym” na rynku urządzeń do noszenia, domu i rozszerzonej rzeczywistości

AppleInsider jest wspierany przez swoich odbiorców i możesz zarabiać prowizję jako Partner Amazon i Partner Afiliacyjny od kwalifikujących się zakupów. Te partnerstwa afiliacyjne nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne.

Rywalizacja między Apple i Meta wydaje się dotyczyć głównie prywatności, ale konkurencja o rozszerzoną rzeczywistość, urządzenia do noszenia i inteligentne urządzenia domowe może narastać między dwoma gigantami technologicznymi.

w Ostatnia edycja z Bloomberg Biuletyn „Power On” Mark Gurman porównuje inicjatywy AR, smartwatch i sprzęt AGD dwóch gigantów z Doliny Krzemowej.

Podczas gdy Apple opublikował aktualizacje dotyczące prywatności, które wpłynęły na działalność Meta, Meta – wcześniej znana jako Facebook – skrytykowała Apple Sklep z aplikacjami Polityki. Jednak Gorman stawia hipotezę, że konkurencja zaostrzy się, gdy obie firmy zaczną konkurować gdzie indziej.

Na przykład Meta pracuje obecnie nad zestawem słuchawkowym do rzeczywistości mieszanej o nazwie Project Cambria. Mówi się też, że Apple opracowuje plik Zaawansowana maska ​​rzeczywistości mieszanej, który prawdopodobnie będzie znacznie droższy niż wersja Meta.

Wreszcie, Meta rozszerzyła się o produkty inteligentnego domu ze swoim portfolio urządzeń portalowych. Apple konkuruje na rynku z HomePod I HomeKit.

Jednak Gorman uważa, że ​​Apple „podchodzi poważnie” do biznesu inteligentnych domów. Plotka głosi, że firma pracuje nad dekoderem z wbudowanym głośnikiem, a także urządzeniem, które może być takim samym Do portalu internetowego lub Amazon Echo Show.

Wynikiem końcowym, zgodnie z biuletynem „Power On”, jest to, że Apple i Meta prawdopodobnie zmierzają w „ścieżkę kolizji” na rynkach urządzeń do noszenia, domu i rozszerzonej rzeczywistości.

READ  Honor 50 w recenzji