Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aplikacja Google Switch to Android jest już oficjalnie dostępna — TechCrunch

W zeszłym tygodniu TechCrunch pierwszy zauważony Krążą o tym plotki od dawna”.Przejdź do aplikacji na Androida dla użytkowników iOS To było cicho wysłana w App Store. Aplikacja pomaga użytkownikom w migracji ważnych treści — takich jak kontakty, kalendarze, zdjęcia i filmy — z iPhone’a na nowe urządzenie z systemem Android. Ale chociaż aplikacja była technicznie prosta, nie była „oficjalnie” dostępna dla użytkowników App Store za pośrednictwem mechanizmów wyszukiwania lub odkrywania. Google twierdzi, że to się teraz zmienia.

Jak informuje Google, w poniedziałek wieczorem około godziny 18:00 czasu PT aplikacja Przełącz na Androida zaczęła być udostępniana publicznie. Firma twierdzi, że spodziewa się, że proces ten dotrze do 10% użytkowników do końca wtorku 19 kwietnia i 100% użytkowników w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Lubić wzmiankowanyAplikacja obsługuje wszystkie te same typy danych, co Dysk Google. Wcześniej proponowany przez Google proces przejścia na Androida z iPhone’a obejmował użytkownikom tworzenie kopii zapasowych kontaktów, kalendarza, zdjęć i filmów za pośrednictwem aplikacji Dysk Google na iOS przed zmianą urządzeń. Nowa aplikacja Switch to Android robi to samo, ale oferuje „szybsze i bardziej usprawnione” działanie, mówi Google.

Kredyty obrazkowe: Google

Google dodatkowo oferuje metodę Fizycznie podłącz urządzenia Przesyłaj więcej treści, w tym muzykę, dźwięk, tapety, alerty, dzienniki połączeń, ustawienia urządzenia i bezpłatne aplikacje. Ale opis nowej aplikacji w App Store jasno pokazuje, że można jej używać zamiast „skomplikowanych kabli” do wykonywania transferów.

Oprócz przesyłania danych nowa aplikacja Przełącz na Androida oferuje inne instrukcje dotyczące procesu przesyłania — na przykład jak wyrejestrować iMessage, aby nadal otrzymywać wiadomości tekstowe na nowym urządzeniu z Androidem.

Google twierdzi, że planuje dodać obsługę większej liczby typów danych do aplikacji w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

READ  Rozwiązanie Google problemu z zieloną bańką iMessage jest całkiem fajne

Przesyłanie danych z iPhone’a za pośrednictwem nowej aplikacji początkowo będzie obsługiwać urządzenia Google Pixel jako urządzenie docelowe, ale w późniejszym czasie doda obsługę innych producentów OEM.

Wprowadzenie na rynek jest następstwem innych wysiłków firmy Google mających na celu ułatwienie przenoszenia ich treści na platformę i usługi za pomocą rozwiązań zaplecza. Obejmuje to te ostatnie Zaktualizuj aplikację Zdjęcia Google Umożliwia właścicielom urządzeń mobilnych kopiowanie zdjęć z konkurencyjnych usług przechowywania w chmurze, w tym iCloud, Facebook i innych.