Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ankieta sugeruje, że 1 na 4 osoby w wieku powyżej 65 lat ma jakiś domowy sekret

Brak chęci bycia „ciężarem” był jednym z powodów, dla których rodzinom powyżej 65 roku życia nie mówiono o problemach zdrowotnych, takich jak upadki. (ROCZNIE)

Badanie wykazało, że jedna czwarta seniorów, którzy doświadczają upadków w domu, ukrywa to przed swoimi rodzinami.

Badanie przeprowadzone na 2000 osób w wieku powyżej 65 lat wykazało, że jedna czwarta upadła, a co czwarta nigdy nikomu o tym nie mówi.

Anthropos, firma monitorująca opiekę, która zleciła badanie, powiedziała, że ​​zauważa, że ​​każdego roku setki tysięcy ludzi maskuje swoje upadki.

Ludzie są bardziej narażeni na upadki, gdy się starzeją z powodu takich czynników, jak osłabienie mięśni, słaba równowaga i słaby wzrok.

wytyczne rządu Dla pracowników służby zdrowia i opieki, opublikowany na początku tego roku w ramach kampanii Prevent, powiedział, że jedna trzecia osób powyżej 65 roku życia i połowa osób powyżej 80 roku życia upada co najmniej raz w roku. Upadki są również głównym powodem wizyt w szpitalach A&E.

Czytaj więcej: Rosną przypadki błonicy wśród osób ubiegających się o azyl – „należy temu zapobiec”

Dodano, że roczny koszt złamań kruchości w wyniku upadków wynosił 4,4 miliarda funtów rocznie, w tym 1,1 miliarda funtów na koszty opieki pooperacyjnej i 2 miliardy funtów na naprawę złamania szyjki kości udowej. Tymczasem koszty nieleczonych upadków w domu szacuje NHS England na 435 milionów funtów rocznie.

Badanie wykazało również, że ogólnie trzy na dziesięć osób ma ukryte potrzeby wsparcia – w tym zmiany nawyków toaletowych i zapominania – od bliskich.

Spośród nich 39% stwierdziło, że nie chce być ciężarem, 26% stwierdziło, że poradzi sobie z problemem samodzielnie, a 16% nie chce być postrzegane jako „wrażliwe”.

Czytaj więcej: EKSKLUZYWNIE: Winter Fears jako szokujące badanie ujawnia nieznajomość tego, jak rosną rachunki za energię

READ  Naukowcy obawiają się, że wraz ze zmianą klimatu Ziemia mogła przekroczyć punkt, z którego nie ma już powrotu

Jim Patience, dyrektor generalny Anthropos, powiedział: „Poważnie niepokojące jest to, że jedna czwarta osób w wieku powyżej 65 lat doświadcza upadków – a jedna czwarta z tych osób nie przekazuje tych niezbędnych informacji o opiece bliskiej osobie lub opiekunowi.

W praktyce oznacza to, że co roku spada doświadczenie nawet 686 tys. seniorów.

„Mamy nadzieję, że dorośli w każdym wieku zastanowią się, w jaki sposób te odkrycia wspierają życzliwe i delikatne rozmowy ze starszymi ludźmi w ich życiu na temat wszystkich spraw związanych z opieką, od upadków po zapomnienie”.