Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ankieta dla ekspatriantów: Nowa Zelandia jest na szóstym miejscu wśród najlepszych miejsc docelowych

Nowa Zelandia ma dobre oceny pod względem środowiska, jakości życia i zatrudnienia. Zdjęcie / Michael Craig

Nowa Zelandia zajmuje szóste miejsce na 59 miejsc docelowych w badaniu dotyczącym życia i pracy za granicą dla emigrantów, mimo że znalazła się w pierwszej dziesiątce, jeśli chodzi o koszty utrzymania.

Badanie InterNations Expat Insider 2021 pokazuje, że Aotearoa osiąga dobre wyniki wśród emigrantów pod względem możliwości zatrudnienia, równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz wpływu Covid-19.

Dziewięćdziesiąt pięć procent respondentów z części ankiety w Nowej Zelandii było zadowolonych z oficjalnej komunikacji na temat epidemii, a niewielu zostało dotkniętych pod względem życia społecznego (6 procent) oraz pracy i biznesu (10 procent).

„Nowa Zelandia jest jedynym krajem, który wrócił do normalności po krótkim okresie blokady” – powiedział jeden z uczestników ze Stanów Zjednoczonych.

Prawie siedmiu na 10 ankietowanych tutaj emigrantów otrzymało aktualizacje Covid-19 z oficjalnych źródeł rządowych. Tylko 28 procent korzystało z mediów społecznościowych, w porównaniu do 40 procent na całym świecie.

81% uważa, że ​​ich praca jest bezpieczna, w porównaniu do 61% na całym świecie. Osiem procent pozytywnie ocenia równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Nowa Zelandia zajmuje również dobre miejsce pod względem dostępności usług rządowych online, środowiska naturalnego, bezpieczeństwa oraz ciszy i spokoju.

Najgorzej wypadł w ankiecie wskaźnik kosztów utrzymania, na 50 miejscu z 59 krajów – 53 procent respondentów stwierdziło, że koszty utrzymania są zbyt wysokie w porównaniu z 34 procentami na całym świecie.

W badaniu dotyczącym życia i pracy za granicą wzięło udział 12 420 emigrantów reprezentujących 172 narodowości mieszkających w 59 krajach i terytoriach.

Osiemdziesięciu trzech emigrantów mieszkających w Nowej Zelandii odpowiedziało na ankietę.

Badanie wykazało, że Tajwan, Meksyk, Kostaryka, Malezja i Portugalia to pięć najpopularniejszych miejsc docelowych dla emigrantów.

READ  Wybory w połowie kadencji w USA w 2022 r.: Trump wezwał do milczenia o kandydowaniu na prezydenta i trzymania się z dala od wyścigu w Gruzji

To trzeci rok z rzędu, w którym Tajwan znalazł się na szczycie ankiety Expat Insider.

Kuwejt, Włochy, RPA, Rosja i Egipt zajęły ostatnie pięć miejsc w rankingu.