Anglia utrzymała zacięte zwycięstwo nad Francją w meczu wagi ciężkiej Pucharu Świata w rugby

W centrum akcji Northland, Whangarei: Anglia 13 (Emily Skrat Tri; Skrat 2 con, długopis) Francja 7 (Próba Gayle Hermit; Caroline Drouin blefuje) HT: 10-0.

Anglia przeszła przez nokaut, ale wstrząsnęła nim, by pokonać Francję 13-7 w swoim pierwszym meczu wagi ciężkiej na Pucharze Świata w rugby w Whangarei w sobotni wieczór.

Faworyci turnieju osiągnęli postęp w napiętej i ciasnej rozgrywce w puli C, która spadła do wysokiego standardu jakości przed jakąkolwiek grą rozgrywaną do tej pory w rozgrywkach.

Le Crunch był reklamowany na scenie Pucharu Świata od lat, podczas gdy mieli kilka bliskich meczów na Mistrzostwach Sześciu Narodów.

Nie inaczej było, choć ze znanym wynikiem – jedenaste z rzędu zwycięstwo Anglii nad Francją i rekordowe 27. z rzędu.

Obecni mistrzowie, Czarne Paprocie, byli ostatnią drużyną, która pokonała Anglię w 2019 roku, ale te dwie doskonałe wizyty pokazały, dlaczego są uważani za dwie najlepsze drużyny.

Piąta w rankingu Anglika Zoe Harrison była genialna, odwracając Les Bleues i wpychając ich głęboko w połowę na długie, długie odcinki. Jej but był wariacją, która uzupełniała siłę sfory Anglii.

Francja musiała radzić sobie z utratą kluczowych graczy w pierwszych 17 minutach. Półobrońca Pauline Bourdon najpierw odszedł z kontuzją kolana, a następnie ósemka gwiazda Roman Menger odjechała na wagonie medycznym.

Marley Packer nie może się doczekać przerwy dla Anglii.

Greg Booker / Getty Images

Minegger odpadła po nokaucie po tym, jak jej głowa utknęła w niezręcznej pozycji, próbując interweniować w angielskiego ślusarza Zoe Aldecroft, co doprowadziło do wejścia do gry lidera Gaela Hermitta na początku jej powrotu z powodu problemu z kolanem.

Francja dzielnie broniła się przez całą noc, wykonując wspaniałe 214 odbiorów w 80 minut, a kontratak podsycał rozmach Anglii.

Napastnicy Anglii kontynuowali masowe kampanie, aby przerwać zwycięską passę, z Marley Packerem, który wrócił na otwartą stronę w gwiezdnej formie, a Francja wisiała, pozwalając Anglii na powrót do domu z upuszczonymi piłkami, chwiejnymi seriami i pełnymi kopnięciami.

READ  Black Caps pokonują Soumyę Sarkara, a Nowa Zelandia zapewnia zwycięstwo w serii ODI nad Bangladeszem w Nelson

Jednak Francuzi stawiali opór. Drugi rzut karny Emily Scarratt w 62. minucie, kiedy podeszli do słupka zamiast próbować w pobliżu passy Francji, pokazał, jak sfrustrowana była Anglia, próbując wyrwać zwycięstwo.

Francja zdobyła bramkę znikąd po dośrodkowaniu Caroline Drouin z lewej skrzydłowej Joanny Grisez i pomogła Hermitowi zmniejszyć stratę do sześciu w ostatniej kwarcie. Drouin nie miał wspaniałej nocy, ale była to chwila blasku.

Dodatkowe lata warunkowania elity były widoczne od samego początku. Głośne rzuty obronne, pewne kopnięcia, precyzyjne granaty i ustawienia punktowe.

Francuska skrzydłowa Joanna Griese walczy z Zoe Harrison.

Manewr był niechlujny, gdy zaczynał się napięty z obu stron, chociaż każda jednostka defensywna miała zaciekły kontakt i rzuciła się do przodu, aby zablokować ataki drugiej strony.

Anglia wytrwała z wyskakującymi krótkimi podaniami i sprytna przerwa Packera w ataku, który doprowadził do wstrząśnienia mózgu Mengera, był pierwszym, kiedy passa Francji została przerwana.

Rozbieżności powiększały się, a imponująca seria etapów doprowadziła do pierwszej próby Anglików, aby ustawić Scarratt.

Jednak pomimo dominacji Anglii w pierwszej połowie, pierwszy gol Scaratta z rzutu karnego był wszystkim, co mogli dodać przed przerwą.

wielka chwila

Szalony kopniak Harrisona trafia ostatniego strzelca, a zdesperowani obrońcy Francji walczyli do samego końca.

Dopiero wtedy zwycięstwo Anglii w podjazdowej bitwie było zapewnione, a ich niepowodzenie w wykorzystaniu tak lepszych i królewskich ziem stałoby się zmartwieniem świata nr 1.

najlepszy gracz

To może być mecz Harrisona, który wygra mistrzostwo Anglii, coś, czego żadna inna drużyna nie miała tak wielkiego wpływu.

Tak, jej napastnicy są wspaniali, a jej plecy atakują groźby, ale jej prawy but jest ich źródłem kontroli.

Ocena meczu: 7/10

Długie zasługi irlandzkiej sędziny Joy Neville były czasami zaskakujące, ale mimo kilku prób ten konkurs spełnia swoje zadanie.

READ  Nowa Zelandia wróciła w drugiej połowie, aby pokonać Walię w Mistrzostwach Świata U-20 w Rugby

Wielkie zdjęcie

Anglia Rozpoczął się zwycięstwem 84-19 nad Fidżi Awansują do ćwierćfinału przed finałowym meczem grupowym z RPA na Waitakere Stadium w Auckland w następną niedzielę, kiedy mogą zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie C.

Francja Pokonaj RPA 4-5 w pierwszy weekend Wszyscy na pewno dołączą do nich w ćwierćfinale, pokonując Fidżi w sobotę w Whangarei.