Anglia dała Polsce późno remis po Harrym Kane Stunnerze w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Anglia straciła remis 1:1 w drugiej minucie zremisowanego 1:1 z Polską w środę (czwartek NZT) i po raz pierwszy straciła punkty w kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Gol Harry’ego Kane’a po mocnym strzale na 30 metrów w 72. minucie dał Anglii szóste z rzędu zwycięstwo, ale w rzadkiej bramce dla Polski Damien Skimansky wrócił do domu na skrzyżowaniu Roberta Lewandowskiego.

Przewaga Anglii w grupie zmniejszyła się do czterech punktów, gdy Albania pokonała San Marino 5:0 i przesunęła się o jeden punkt na drugie miejsce za Polską. Węgry są na czwartym miejscu, pokonując Andorę 2-1, o jeden punkt za Polską.

W związku z kolejnymi meczami przeciwko San Marino i Andorze, Anglia nadal jest wielkim faworytem do zdobycia jedynego automatycznego miejsca w kwalifikacjach z grupy.

Damien Skymansky, zastępca Polski, odszedł po tym, jak zepsuły się koła i zremisował z Anglią.

Żarek Sokołowski / AB

Jednak trener Gareth Southgate będzie ubolewał nad utratą kontroli nad grą swojego zespołu po tym, jak wyróżnił Anglię swoim 41. i prawdopodobnie najlepszym golem dla swojego kraju, plasując go na piątym miejscu na liście wszech czasów w Anglii.

Kane strzelił 15 goli w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Świata.

Kane Lewandowski wyprzedzi dwóch najlepszych napastników świata.

Jednak Anglia spadła głęboko w końcowych etapach, a Lewandowski, głodny przez większość meczu bez serwisu, poszedł na róg po swojego pierwszego reprezentacyjnego gola i stanął w obronie idealnego dośrodkowania, które trafił Szymański i dał klasie chwilę.

Kapitan Anglii Harry Kane świętuje swoją wspaniałą bramkę na otwarcie z kapitanem Connorem Cody na Stadionie Narodowym.

Muszę dzielić winę za to, że South Gate odmówiło zmiany całej konkurencji.

READ  Polskie małżeństwo otwiera sklep spożywczy Euromart w Grand Junction |

W szczególności pod Bramą Południową kwestionowano zdolność Anglii do oglądania meczów z bliska Półfinały Mistrzostw Świata w 2018 roku I to Finał Mistrzostw Europy W lipcu.

— W końcu kopniak w zęby — powiedział Kane. „Nie jest łatwo przyznać się w ostatniej chwili. To dobry występ chłopców, jednak bardzo dobrze kontrolowaliśmy grę.

Środkowy obrońca Anglii Harry Maguire, po lewej, próbował zablokować strzał polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego w Warszawie.

Mecz rozegrano w bardzo nieprzyjaznym otoczeniu na Stadionie Narodowym w Warszawie, a polska drużyna płonęła jak jej kibice.

W incydencie pod koniec pierwszej połowy, polski obrońca Kamil Klick wydawał się ściskać gardło obrońcy Anglii Kyle’owi Walkerowi, wywołując bójkę między dwoma zawodnikami z drużyny.

Kane powiedział, że przeciwko obrońcy Clicka i Anglii Harry’ego Maguire’a wniesiono pozew, a sprawa została „zgłoszona” urzędnikom Związku Piłki Nożnej.

— Zajmą się tym i zbadają. Pojedziemy stamtąd — powiedział Kane. „Mówiono, że coś zostało zrobione, a nie powiedziano. Nie mieliśmy okazji obejrzeć materiału i porozmawiać z chłopcem”.

Kane powiedział, że to jeden z jego najlepszych goli dla Anglii. Z pewnością nie strzelił ani jednego gola od innego, napastnik Tottenhamu zbierał piłkę w przestrzeni w centralnym obszarze i ponownie dotykał, trafiając obrotowy strzał w dolny róg.

Ma 12 bramek za rekordem Wayne’a Rooneya dla Anglii.

Kibice Kosowa protestują przeciwko wizycie Hiszpanii

Hiszpania pokonała Kosowo 2:0, aby odzyskać kontrolę nad eliminacjami do Mistrzostw Świata z Hiszpanią, w meczu naznaczonym sprzeciwem krajowych kibiców.

Pablo Farnells i Ferran Torres dają Hiszpanii 13 punktów, o cztery więcej niż Szwecja, która przegrała w Grecji 2:1. Szwedzi mają do dyspozycji dwie gry. Hiszpania i Szwecja zmierzą się w finałowych kwalifikacjach w listopadzie.

Niektórzy z prawie tysiąca widzów na stadionie Fatil Vogri w Prisztinie wywiesili transparenty krytykujące stanowisko Hiszpanii, które nie uznało w 2008 roku niepodległości od Corbo w Serbii.

READ  Macedonia Północna po spektakularnym zwycięstwie nad Polską w eliminacjach EuroBasket 2025
Kibice Kosowa protestują przeciwko nieuznawaniu Hiszpanii przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2022 w stolicy, Prisztinie.

Mądrzejsza Grecja / AB

Przeczytaj jeden z transparentów: „Drogi Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej, witaj w Republice Kosowa”.

Fani używali również banerów z dużymi literami z napisem „Republika”.

Na kwietniowym spotkaniu narodów hiszpański nadawca krajowy zignorował normalny protokół dotyczący nieodnoszenia się do Kosowa jako kraju i użył w swoich grafikach małych liter jako „przyczyny”. Już przed meczem Federacja Hiszpańska zdenerwowała władze Kosowa, nazywając ten kraj „terytorium”.

W środę nadawca użył dużej litery „KOS”, chociaż spikerzy nadal nazywali wroga „drużyną Konfederacji Kosowskiej” i używali zwrotów takich jak „żołnierze Konfederacji Kosowskiej”.

Niektórzy kibice gospodarzy wywiesili transparenty krytykujące stanowisko Hiszpanii, nie uznając niezależności Corbo od Serbii w 2008 roku.

Farnells, w swoim pierwszym starcie z Hiszpanią, wystrzelił publiczność strzałem z hali w 32. minucie i Torres odniósł 90. zwycięstwo.

Kosowo dwukrotnie było bliskie remisu. Vedat Muriki, który strzelił gola w dwóch ostatnich meczach w Kosowie, spudłował w 53. minucie, aw 80. minucie Zymer Bytyqi zmusił bramkarza Spire Unaia Simona do obrony rzutu z bliskiej odległości.

„Te mecze są zawsze trudne” – powiedział trener Hiszpanii Luis Enrique. – Od początku mieliśmy problemy, ale ostatecznie wyszliśmy z trzema punktami. Widzieliśmy decyzję Grecja-Szwecja. Tylko dlatego, że polegamy na sobie, nie oznacza, że ​​zamierzamy to zrobić. Mamy jeszcze dwa mecze. „

Grecja awansowała na trzecie miejsce w grupie B – z sześcioma punktami i dwoma meczami na rękę w porównaniu z Hiszpanią – w 62. minucie przez Tacosa Baghdasa i Vangelisa Pavlitisa w 78. minucie, co dało Szwecji prowadzenie. Szwecja była bliska gola Robina Quisena w 10 minucie meczu.

Po prawie czterech minutach oczekiwania na potwierdzenie gola Pavlitisa, przegląd wideo został sprawdzony pod kątem spalonego.

READ  MSA Safety otwiera placówkę handlową w Polsce

Szwecja stworzyła kilka okazji, ale grecki bramkarz Odyseusz Vlakodimos odmówił.