Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Android TV i Google TV przechodzą na pakiety aplikacji od 2023 roku

Android TV i Google TV przechodzą na pakiety aplikacji od 2023 roku

Standardem dla aplikacji mobilnych i telewizyjnych od dawna jest APK (Android Package Kit). Jest powoli zastępowany przez AAB (Android Application Bundle), który pozwala na szybsze i mniejsze aplikacje, które oszczędzają miejsce na dysku i poprawiają wydajność.

Josh Wentz z zespołu zarządzania produktami Google TV ujawnił, że od maja 2023 r. Google TV i Android TV będą również wymagać pakietów aplikacji. Firma ostrzega programistów z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, aby przekompilowali swoje aplikacje w lżejszy sposób, chociaż Wentz uważa, że ​​może to zająć około 3 dni.

Główną zaletą pakietów aplikacji jest około 20% mniej miejsca na dysku, ponieważ aplikacja wykorzystuje tylko niezbędne zasoby, podczas gdy reszta jest archiwizowana. Aplikacje telewizyjne będą również miały przycisk archiwizacji/przywracania archiwizacji, który powinien odzyskać więcej miejsca na aplikacje. Wentz powiedział, że obecnie dostępnych jest ponad 10 000 aplikacji na Android TV, a brak pamięci skłania użytkowników do odinstalowywania aplikacji, dlatego ich zespół naciska na zmianę.

Różnica między Android TV a Google TV polega na tym, że ten pierwszy jest podstawowym produktem telewizyjnym, który można znaleźć w telewizorach Xiaomi, a także w niektórych telewizorach Sony i Sharp. Jednak ta ostatnia jest warstwą oprogramowania na wierzchu, nasyconą rekomendacjami Google AI, opartą na osobistym użytkowaniu i trafiającą do nowych i nowoczesnych telewizorów.

źródło

READ  Prezentacja Capcom ma się odbyć w przyszłym tygodniu i będzie zawierać aktualizacje wcześniej ogłoszonych gier