Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Analiza Omicron pokazuje ryzyko hospitalizacji około jednej trzeciej Delta w Wielkiej Brytanii

Osoby noszące maski na twarz dezynfekują ręce podczas rozprzestrzeniania się choroby koronawirusowej (COVID-19) przy głównym wejściu do Royal London Hospital w Londynie w Wielkiej Brytanii 31 grudnia 2021 r. REUTERS / May James

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN (Reuters) – Ryzyko hospitalizacji z wariantem omikronowym koronawirusa wynosi około jednej trzeciej wariantu delta, zgodnie z brytyjską analizą ponad miliona przypadków obu typów w ostatnich tygodniach.

W Wielkiej Brytanii obserwuje się wzrost przypadków COVID-19 napędzany przez wysoce zakaźny wariant omikronowy, przy czym odnotowano rekordowe dzienne poziomy infekcji. Podczas gdy liczba przyjęć do szpitala zaczęła wzrastać, rząd powiedział, że uważa, że ​​nowy wariant jest łagodniejszy niż wariant delta.

Liczba pacjentów wymagających łóżek z wentylacją mechaniczną również utrzymywała się na stałym poziomie do grudnia, w przeciwieństwie do poprzednich szczytów epidemii.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Analiza została opublikowana przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia, która współpracowała z jednostką biostatystyczną Uniwersytetu Cambridge w celu przeanalizowania 528 176 przypadków omikronów i 573 012 przypadków delta.

Odkryto również, że szczepionki mogą dobrze działać przeciwko Omicronowi.

„W tej analizie ryzyko hospitalizacji jest niższe w przypadku przypadków omikronu z bezobjawową lub bezobjawową infekcją po 2 dawkach i 3 dawkach szczepionki, przy 81%… zmniejszonym ryzyku hospitalizacji po 3 dawkach w porównaniu z nieszczepionymi przypadkami omikronu.” powiedział UKHSA.

Susan Hopkins, główny doradca medyczny UKHSA, powiedziała, że ​​analiza była zgodna z innymi zachęcającymi oznakami dla Omicron, ale powiedziała, że ​​służba zdrowia nadal doświadcza wysokich wskaźników transmisji.

„Nadal jest za wcześnie, aby wyciągnąć jakiekolwiek ostateczne wnioski na temat ciężkości hospitalizacji, a zwiększona zakaźność Omicron i rosnąca liczba przypadków w populacji powyżej 60 lat w Anglii oznacza, że ​​nadal jest bardzo prawdopodobne, że będzie znaczna presja na NHS w nadchodzących tygodniach” – powiedziała.

Raport Kate Holton. Montaż przez Michaela Holdena

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.