Amy Fisher pokonuje mistrzynię olimpijską DAM Lisę Carrington w epickim finale krajowych regat

Mistrzyni świata w Nowej Zelandii, Amy Fisher, pokonała złotą medalistkę olimpijską Dame Lisę Carrington w oszałamiającym finale kobiet na 1500 m podczas krajowych mistrzostw regat.

Fisher wyprzedził Carringtona o 0,08 sekundy nad jeziorem Karapiro w sobotni poranek.

Carrington podobno jechał nim o długość łodzi na początku wyścigu, ale Fisher naprawił to.

Był to pierwszy z trzech wyścigów między duetem, aby ustalić, kto będzie reprezentował Nową Zelandię na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

Lisa Carrington gratuluje Amy Fisher zwycięstwa.  Dwukrotny olimpijczyk Tinny Hatton zajął trzecie miejsce w wyścigu.

Aaron Gilons/Photosport

Lisa Carrington gratuluje Amy Fisher zwycięstwa. Dwukrotny olimpijczyk Tinny Hatton zajął trzecie miejsce w wyścigu.

27-letnia Fischer wygrała mistrzostwa świata na K1500m w Kopenhadze w 2021 roku, podczas gdy 32-letnia Carrington przygotowywała się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, gdzie zdobyła trzy złote medale w K1 500m, K1200m i K2500m.

Dwukrotny olimpijczyk Tinny Hatton zajął trzecie miejsce w sobotnim wyścigu.

Alicia Hoskin zdobyła tytuł U-23, z Tarą Vaughan na drugim miejscu, a Samaluu Clifton na trzecim.

Nadchodzi więcej

READ  "Czego on nie może zrobić?" Umaga oszałamia brazylijskim medalem Jiu-Jitsu