Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykańskie cudowne dziecko w łyżwiarstwie figurowym bije rekord świata juniorów

Amerykański łyżwiarz figurowy Ilya Malinin pobił rekord świata w programie krótkometrażowym na Mistrzostwach Świata Juniorów w piątek.

Malinin zdobył 88,99 punktów w swoim show z Davidem Cookiem „Billie Jean”, aby objąć prowadzenie w freeskatingu.

17-letni Malinin, nazywany „Quad God” ze względu na swoje dynamiczne umiejętności skakania, z łatwością pobił poprzedni rekord 84,87 punktów ustanowiony przez obecnego mistrza świata Shumę Ono na mistrzostwach juniorów w 2015 roku.

Malinin, który w zeszłym miesiącu zajął dziewiąte miejsce w pierwszych mistrzostwach świata, w styczniu zajął drugie miejsce za złotym medalistą olimpijskim Nathanem Chenem.

Ale Malinin został pominięty w drużynie, która pojechała do Pekinu dla weterana Jasona Browna i jest obecnie uważany za faworyta do medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2026 we Włoszech.

Kanadyjczyk Wesley Chew zajął drugie miejsce z 81,59 pkt. Mihail Silivko z Estonii zajął trzecie miejsce z 81,26 punktami, a kolega z drużyny Malinina Liam Kapikis był czwarty z 79,83 punktami.

W rywalizacji w parach prowadzili Georgia Karina Savina i Luca Pirolava z 67,77 pkt. Drugie miejsce zajęły Australijki Anastasia Golubeva i Hector Giotopoulos, a trzecie Stany Zjednoczone Anastasia Smirnova i Daniel Syanitsya.

READ  Mężczyzna z Nowej Zelandii, oskarżony o dźgnięcie kolegi z kawy, pojawił się przed australijskim sądem