Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amerykański wywiad ujawnia, że ​​Władimir Putin nakazał wojskom rosyjskim inwazję na Ukrainę

Świat

Prezydent USA Joe Biden ostrzegł, że „wszystko wskazuje na to, że Rosja może zaatakować Ukrainę w ciągu kilku dni”. Wideo / AP

Władimir Putin rozkazał swoim oddziałom zaatakować Ukrainę, a armia rosyjska przygotowuje się do ataku.

To według amerykańskiego wywiadu, który ujawnił, że około trzech czwartych wszystkich rosyjskich sił zostało rozmieszczonych przeciwko Ukrainie.

Osoba zaznajomiona z trwającym kryzysem powiedziała amerykańskim serwisom informacyjnym, w tym CNN i CBS, że sama liczba żołnierzy zgromadzonych obecnie w pobliżu Ukrainy sugeruje, że atak może być nieuchronny.

Według CNN 120 ze 160 rosyjskich batalionów taktycznych (BTG) znajduje się obecnie w promieniu 60 kilometrów od Ukrainy, co stanowi 75 procent głównych jednostek bojowych kraju.

Sieć twierdzi również, że na tym obszarze może stacjonować około 200 000 rosyjskich i separatystycznych sił, a 35 z 50 znanych batalionów obrony przeciwlotniczej jest rozmieszczonych przeciwko Ukrainie.

W zasięgu Ukrainy znajduje się również około 500 samolotów myśliwskich i bombowych oraz 50 średnich i ciężkich bombowców.

CBS poinformował również, że dowódcy otrzymali rozkaz rozpoczęcia inwazji z określonymi planami dotyczącymi manewrowania wojsk na polu bitwy.

Rozmowy alarmowe w ciągu kilku godzin

Prezydent Francji Emmanuel Macron i Władimir Putin zgodzili się „intensywnie pracować, aby umożliwić spotkanie trójstronnej grupy kontaktowej zaplanowane na kilka następnych godzin”, potwierdził Pałac Elizejski, w celu „uzyskania zobowiązania wszystkich stron do zawieszenia broni w linia kontaktowa.”

Dziś oczekuje się, że prezydent USA Joe Biden będzie rozmawiał z Macronem po rozmowach telefonicznych z Putinem i prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Tajemnicze symbole budzą obawy

Wiąże się to z rosnącym zaniepokojeniem powracającym symbolem pojawiającym się na rosyjskich czołgach gromadzących się na granicy z Ukrainą.

Eric Toller, reporter Bellingcat Group, holenderskiej grupy dziennikarstwa śledczego, zauważył, że niektóre rosyjskie pojazdy, ale nie inne, zostały oznaczone białym kwadratem i literą „Z” nad nimi.

READ  Donald Trump rzucił pomięty artykuł w gazecie na temat Mike'a Pence'a, oskarżając go o bycie „ekstremalnie zdradzieckim”

Turek powiedział, że jego organizacja informacyjna „obserwowała te rzeczy bez przerwy od ośmiu lat i nie ma pojęcia, czym one są. [the Zs] Ona i ja nigdy wcześniej jej nie widzieliśmy.

„Więc załóżmy najgorsze, myślę/Strach”.

Niektórzy nazwali go „Drużyną Zorro”.

Ten trend zaobserwowano tylko w ciągu ostatnich 24 godzin, o ile wiadomo news.com.au.

Niektórzy spekulują, że złowieszcze znaki miały zapewnić Rosjanom możliwość odróżnienia swoich rydwanów od wrogów.

Była to praktyka stosowana przez aliantów w czasie II wojny światowej w celu zmniejszenia szans żołnierzy na ostrzał „przyjacielskich” sił.