Amerykańska drużyna Five Stars zmierzy się z niezrównaną paprociową piłką nożną w Eden Park

Ashley Hatch świętuje zdobycie gola podczas meczu między Nową Zelandią a Stanami Zjednoczonymi. foto/photosport.nz

Stany Zjednoczone 5

paproć piłkarska 0

Tuż po przerwie na stadionie Eden Park w sobotę, fan głośno zaapelował do sędziego meczu.

„Sędzia – daj im czerwoną kartkę – spraw, by było zabawnie” – krzyczał z trybun, gdy kapitan piłki nożnej Ferns Ali Riley została wbita we własne pole karne.

Jego frustracja doskonale podsumowała mecz, gdy Stany Zjednoczone odniosły zwycięstwo w kolejnej jednostronnej procesji, ostatecznie wygrywając 5: 0 i odrzucając kilku dobrych bramkarzy.

Paprocie sapały i sapały, dużo biegały, atakowały, kiedy tylko mogły i ledwo widziały piłkę. Amerykanie w zasadzie robili to, co chcieli, podkręcając biegi w razie potrzeby i produkując typowo płynną piłkę.

Amerykańska rozgrywająca Rose Lavell po raz kolejny była punktem zwrotnym ze swoją wizją i podaniami, zdobywając dwa gole po późnych podaniach w pole karne.

Największym rozczarowaniem z punktu widzenia Nowej Zelandii były stracone bramki. Nawet jeśli byli przesadzeni – i wyszli ze stresującego meczu w środę – obrońca był przerażająco słaby, co może być śmiertelne na mundialu.

Było po prostu tak źle, z dwoma golami, które drużyny uczennic z rozczarowaniem straciły.

Z dobrej strony, Ferns byli w stanie zbudować większe prowadzenie do przodu i wykazali się większym opanowaniem przy piłce, zwłaszcza w pierwszej połowie, bez zagrażania amerykańskiej bramce. Trenerka Jitka Klimkova mogła zobaczyć kilku młodych zawodników, ponieważ debiutanci Deven Jackson i Tayla O’Brien dostali czas w drugiej połowie.

Stany Zjednoczone miały zmodyfikowany skład, z siedmioma zmianami w wyjściowym składzie. Napastnik Alex Morgan późno wycofał się i został zastąpiony przez Ashley Hatch. Klimkova dokonała trzech zmian, zmieniając Liv Chance na pomocnika i wprowadzając Paige Satchel, Liz Anton i Ally Green.

READ  Krótki raport NAU: Grijalva rywalizuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio | Osłodzony

Od samego początku panowała świąteczna atmosfera, a 12 721 kibiców dopingowało Fernsa przy każdym podaniu, każdym ataku, każdym małym pozytywnym momencie, bez względu na to, jak mało znaczący. Nastąpił ogromny aplauz, gdy zasłużyli na wczesny lay-up, a następnie świetny atak Greena, po tym, jak USA zagroziły ucieczką.

The Ferns byli szczęśliwi, że grają wysoką linię i to zadziałało na początku, ponieważ mocno naciskali.

Po dobrym początku, pierwszym amerykańskim celem był sztylet. Zgrabny ruch ujawnił środkową obronę, a dolar został przyłapany na drzemce, pozwalając jej skrzydłowemu uciec, zanim Hatch zebrał dośrodkowanie obok Erin Nyler.

Amerykanie powinni ruszyć dalej po kilku minutach, ale powstrzymał ich dobry zatrzymany reakcja Naylera, po tym, jak feud między Rileyem i Greenem doprowadził do tego, że Mallory Swanson przyszpilił Ashleya Sancheza.

Następnie Green został zastąpiony w ciągu pół godziny przez Ashleigh Ward, a Anton przestawił skrzydła w prawo.

Po tym, jak Ward dopisało jej szczęście – z wślizgiem w stylu rugby na skraju pola karnego – Lavell powiększył prowadzenie potężnym strzałem w dalszy róg. To był sprytny bieg – i elegancki finisz – ale została zupełnie z pustymi rękami.

Klimkova dokonała dwóch zmian w pierwszej połowie, z Jacksonem (Satchel) i obrońcą Phoenix Grace Wisnowski (Grace Gill).

Hatch zmarnował złotą okazję tuż po przerwie – jakoś pchnął piłkę szeroko, gdy wydawało się, że będzie łatwiej zdobyć bramkę – zanim Swanson strzelił najsłabszego gola w meczu, trafiając do domu z 10 metrów, po tym, jak Ferns nie mogli trzymać krzyż. . . Było dużo błędów. Zastępcza Emily Fox z łatwością pokonała dwóch obrońców po lewej stronie, zanim jeszcze trzech zdążyło wkroczyć.

Czwarty i piąty gol były niemal równie złe. Wystrzeliłem prostą długą piłkę nad górną, Len Williams, który znalazł Lavella nieoznakowanego, aby wymusić powrót, a następnie Taylor Kornick wstał bez przeszkód z rogu do rogu z bliskiej odległości.

READ  „Nieodwracalne”: szef Mercedesa F1 przeprasza Lewisa Hamiltona po ukończeniu 13th w Imola

O’Brien był drugim lokalnym graczem, który został wprowadzony późno, choć trudno było wywrzeć wpływ.

Dwie świetne interwencje Neylera zapobiegły dalszym uszkodzeniom tablicy wyników, podczas gdy Williams uderzył obok dalszego słupka.

Stany Zjednoczone 5 (Ashley Hatch 22, Rose Lavelle 39, 74, Mallory Swanson 53, Taylor Kornic 80)